Avrupa Dünya’nın neresinde kaldı?

Tüm dünya maddi çıkarlarına göre siyasetini anlık kararlara ve daha makul şekilde yapılandırmaya çalışırken Avrupa hala Hitler devrinden kalma faşizm ayaklarıyla bir yerlere varmaya çalışıyor. Abd bile bugün Joe Biden’ı gönderip lafı evirip çevirip ‘üzüntülerini’ ‘pişmanlıklarını’ özür dileyerek vel hasıl kelam dile getirmeye çalışırken Avrupa hala terör yasasına takılıp kaldı vize serbestisi için. Hala terör gruplarına kucak açıyor. Haçlı geçmişinden ve Osmanlı korkusundan kalma içindeki kin ve nefreti atması zaman alacak anlaşılan ve o zaman da geç kalmış bir zaman olacak, şartlar değişecek ve geri atacakları adımların sayısında artma olacak. Şunu demeye çalışıyorum eğer pkk-pyd-Fetö gibi terör gruplarına olan yardımlarına ve onları koruyup kollamada azami hız göstermede zirve yapmaya devam ederlerse korkarım ki bu teröristlerin yakın bir gelecekte inşallah Türkiye ve Suriye’de yaşayacakları hezeyan sonrası oynadıkları bu oyuncaklar ellerinde patlayacak. Çünkü teröristin bir ahlak anlayışı bir devlet prensibi yoktur, satıldığını anladığı an ya da ihmal edildiğini ani tepkiler verir, aklınca ortaklık kurduğu devletleri cezalandıracağını düşünür.

Avrupa artık şu dünyaya kibirle olan bakışını değiştirmeli, şimdiki neslin kullandığı bir cümle var; neyin kafasını yaşıyor bunlar? Ahlaki açıdan çökmüş bir durumda, aile kavramı yok aşamasına geldi, nesil tükeniyor, ekonomi dersen aynı şekilde eski şaşasını kaybetmiş, mülteci sorunu ayrı bir dert ki daha fazlasının gelmesi Türkiye’nin iki dudağı arasında vereceği karara bağlı, Dünya çapında da otoritelerini yitirmiş durumdalar. G20 zirvesi oluyor bakıyorsunuz Türkiye, Rusya, Çin top ülke, kimse Fransa, İngiltere, İtalya başbakanları geldi mi gelmedi mi farketmiyor bile. Abd bile dün Hımar füzelerini Daeş’e karşı ilk defa kullanarak biz de sizinleyiz teröre karşı mesajı veriyor, ve Pyd’yi birden yüzüstü bırakıyor, Avrupa’ya dönüp bakıyorsunuz Salih Müslim Avrupa Parlemantosu’nda basın toplantısı yapıyor. İşte insanın akıl tutulması yaşadığı an bu, hala eski Avrupa’yım sanıyor son kozlarını oynuyor.

Şu an bir taraftan da AB ülkeleri sinsice beklemede acaba Türkiye-Abd-Rusya atakları Suriye’de hangi aşamada gelişecek ya da ilerde neler olabilir. İleride çok güzel şeyler olacak inşallah Avrupa ama siz de o treni kaçırmış olacaksınız. Artık eskisi gibi AP’den tabiri caizse posta koymalar yerini anlayışa, ortaklık tekliflerine dönüştürecek. Zaten ilerde Abd’nin kadın başbakanı olacak olan Clinton ve şuan ki İngiltere yeni kadın başbakanı May ile Ortadoğu’daki yıllardır süregelen etkinliklerinin bir duraklama evresi yaşayacağı sinyalleri geliyor kanaatimce. Bu da Rusya ve Türkiye’deki iki popüler liderin önünü açacak. Büyük ihtimalle ilerde Suriye’de savaşın son bulmasıyla gerçekleşecek olan yeni antlaşmalar ağırlıkla Türkiye ve Rusya arasında olacak herşey yolunda giderse ki ümidimiz budur. Eğer Avrupa buradan pay kapma peşinde olmak istiyorsa gelenekleşmiş halk tabanında da büyük yer alan bu faşizm politikasından ve terör yandaşlığından vazgeçmelidir.

Cerablus’la başlayan seferle Suriye’ye girildi bir kere ve bu iş tamamlanana kadar devam edecek. Türkiye’de Abd mantığıyla başladı oyuna ne iyi etti, terör koridoruna yer vermeyiz dedi önce sonra Daeş’le mücadele ediyoruz ne var bunda, sonra Pyd Daeş bizim için aynı olduğundan terör terördür dedi, mücadelemiz bunlarla sürecek sonra da bu teröristler yokolana kadar Suriye politikamız değişmeyecek dedi. Alıştıra alıştıra sona gelinecek Allah’ın izniyle, nasıl ki Abd bir oldu bittiye getirip biz Pyd’yi desteklemek zorundayız Daeş’e karşı deyip bir terör koridoru oluşturma çabasında olduysa ve hayır bunlar sonra geri çekilecek deyip safsatalar uydurduysa Türkiye’de aynen o siyasetle karşılarına çıktı.
Bugün D20 zirvesinde Çin Abd başbakanını Dışişleri pozisyonunda karşılamak yerine daha alt makamla karşılamış ve kırmızı halı falan da yokmuş. Abd ve Avrupa git gide kan kaybediyor demek oluyor bu. Bu emperyalist güçlerin yıllarca sömürdükleri ülkelerin, katlettikleri insanların, çıkardıkları savaşların bir hesabı olmalıydı, onlar bunun bedelini zamanla ödeyecekler biz de 3 milyon mülteciye kapılarımızı açtığımızın karşılığını bulacağız nitekim tüm şer güçlerinin ortak planladığı 15 Temmuz darbesini 240 şehitle silahsız bir şekilde 24 saatte bastırmamızın arkasında bizler için dua etmiş olan isimleri Selam, Taslim, Hala, Ahmad, Mohammad olan Suriyeli küçük yavruların ve daha nicelerinin duaları ve hala hayatta olup nefes alıyor olabilmeleri yatmış olmasın? Yapmış olduğunuz her iyiliğin bedeli 10 misliyle kötülüklerin de karşılığı aynı şekilde ödenir demiyor mu dinimiz?  
Vesselam  
 
YORUM EKLE