banner192
banner171

Türk Savaş Uçakları Suriye'ye 26 Bomba Attı!

Türk savaş uçakları PKK/PYD'nın yeni kontrol altına almış olduğu bölgede bulunan 18 hedefe 26 bomba  attı. Atılan bombalar ile 9 tane bina ile bir zırhlı araç yok edilirken, iki tanesi silahla dolu 4 tane araçta imha edildi.

Türk Savaş Uçakları Suriye'ye 26 Bomba Attı!
Türk savaş uçakları PKK/PYD'nın yeni kontrol altına almış olduğu bölgede bulunan 18 hedefe 26 bomba  attı. Atılan bombalar ile 9 tane bina ile bir zırhlı araç yok edilirken, iki tanesi silahla dolu 4 tane araçta imha edildi. Yok edilen 9 binanın terör örgütü elemanları tarafından barınma ve karargah olarak kullanıldığı ayrıca silah ve mühimmatları bu binalarda depoladıkları öğrenilirken, 160 ile 200 arası teröristin de etkisiz hale geldiği belirlendi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin yapmış olduğu açıklamaya göre 24 Ağustos tarihinde başlatılmış olan Fırat Kalkanı Harekâtı hala sürüyor. Harekâtın 58'inci gününde yaşanan çatışmalarda bir muhalifin şehit olduğu, 1 muhalifinde yaralandığı haberi gelirken, destek sağlamakta olan Türk Silahlı Kuvvetlerinde hiçbir zayiatın olmadığı açıklandı.

PKK/PYD, Bab istikametinde bulunan Al Hasi, Urum  Al Qurah, Eashiyah,Wardiyah, Kawl Suruj ile Shahba Barajı'nı ele geçirmiş ve kontrol altına  aldığı alanı doğuya doğru genişletmişti. Muhalif güçlerce harekatın  başlangıcından beri 155 tane meskun mahalde kontrol sağlandığı ve terör üyelerinin hareketlerin baskı altına alınarak kısıtlandığı belirtildi.


AFAD ve Kızılay, Özgür Suriye Ordusu personeli ile  bölgede olan sivillere, günde üç öğün sıcak yemek veriyor ve sağlık  hizmetleri de karşılanıyor.

Gelen bilgilere göre, TSK’nın bölgede olan sivillerin zarar görmemeleri için her türlü tedbirin alındığı ve bu konuda fazlaca hassasiyet gösterildiği bildirildi.

 

Editör2

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER