banner171

125 bin kişi sigortada parasını unutmuş!

Türkiye'de bulunan sigorta şirketlerinde yaptırılan hayat poliçelerinin ödemesini yapan 125 bin kişinin parasını unuttuğu öğrenildi. Açıklama, Güvence Hesabı Müdürü Abdülkadir Küçük'den geldi.

125 bin kişi sigortada parasını unutmuş!

 Türkiye’de faaliyet gösteren birçok sigorta şirketine her yıl milyonlarca kişinin hayat poliçesi başvurusunda bulunduğu belirtildi. Sigorta şirketlerinde düzenli olarak yapılan incelemeler sonucunda bu sene 125 binden fazla sigortalının poliçede birikmiş parasını unuttuğu belirtildi.

Konu hakkındaki açıklama Güvence Hesabı Müdürü Albülkadir Küçük’ten geldi. Küçük yaptığı açıklamada birçok vatandaşın sigorta şirketlerine giderek 10 – 20 yıl arasında hayat poliçesi hazırlattığını belirtirken, birçok vatandaşın ise para yatırdıkları bu poliçeyi bir süre sonra unuttuklarını ifade etti.

Bu Yıl 125 Bin Kişi Unutmuş

Her yıl sigorta şirketlerinden düzenli inceleme sonucu aldıklarını söyleyen Küçük, incelemeler sonucunda bu sene poliçe ödemesini yapan 125 bin kişinin parasını almayı unuttuğunu dile getirdi. Sigorta poliçesi yaptıran ancak parasını almayı unutan kişilerin yatırdıkları ücretin Güvence Hesabı’na devredildiği ifade edildi.

Sağlık poliçesi yaptıran ancak parasını almayanlar için bir süre belirlediklerini ifade eden Küçük, 15 Haziran tarihinden önce parasını almaları için mektup ve telefonla ulaşmaya çalıştıklarının altını çizdi. Sağlık poliçesi ödemesi yaptıktan sonra hayatını kaybeden kişilerin ise yakınlarına haber verildiğini ifade eden Küçük, ödemeleri mirasçılara yaptıklarının altını çizdi.

Şu anda yapılan incelemeler sonucunda 125 bin 855 kişinin parasını unuttuğu belirtilirken, bu kişilerin toplamda 42 milyon 99 bin 911 lirasının bulunduğu ifade edildi. Bu paranın sigorta yaptıran müşterilerce unutulduğunun altını çizen Küçük, 15 Haziran tarihine kadar parasını almayanların ödemelerinin 31 Haziran tarihinde güvence hesabına aktarılacağını ifade etti.

Dicle SALDIRAN

Ajans05 gündemde gelişmeleri takipçilerimize en hızlı şekilde aktarmak ve doğru haber ulaştırmak ilkemizdir.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER