banner171

15 bin sigortacı işe alınacak!

Geçtiğimiz sene daralmaya rağmen istihdam yapan sigorta şirketlerinden yeni bir hamle geldi. Şirketlerin, bu yıl 15 bin yeni personel alacağı belirtildi.

15 bin sigortacı işe alınacak!

Sigorta sektörü de istihdam seferberliğine katılan sektörler arasına girdi. Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen ekonomik daralmaya rağmen eleman alımına devam eden Sigorta şirketlerinin bu yıl çok daha yüksek bir sayıda istihdam sağlayacağı belirtildi.   

2016 yılı boyunda istihdamın %20’lik kısmını oluşturan sigorta şirketlerinin 2017 yılı içinde çalışmalarına başladığı belirtilirken, bu yıl içinde 15 bin kişinin sigorta şirketlerine alınacağı ifade edildi.

BES ve Yeni Ekonomik Paketler İstihdamı Artırdı

Bu sene tüm çalışanları kapsayacak Otomatik Bireysel emeklilik Sistemi ve beraberinde sigorta şirketlerinin müşterilerine sunacağı birbirinden farklı paketler nedeniyle sigorta şirketlerinin oldukça yoğun olacağı belirtilirken, bu yoğunluğu azaltmak için 15 bin kişinin işe alınacağı ifade edildi.

Şu anda sigorta şirketlerinin farklı bölümlerinde 115 bin kişiye sağlanacak istihdam olduğu belirtilirken, ilk adımda 15 bin kişinin işe alınacağının altı çizildi.

En Çok Kadın Çalışan Alınacak

15 bin kişilik istihdam içinde en fazla kadınlara yer verileceği öğrenildi. 2016 yılında gerçekleştirilen istihdam kapsamında işe alınan 20 bin çalışandan 11 bininin kadınlardan oluştuğu ifade edildi. bu sene içinde sağlanacak olan istihdamında kadınların ağırlıklı olacağı şekilde gerçekleştirileceği ifade edildi.

2017 yılı içerisinde işe alınacak olan 15 bin kişinin oto sigorta, yangın sigortası, mühendislik ve ekspertiz alanlarında görevlendirileceği belirtilirken, tarım alanında sağlanan sigorta ile ilgilenecek elemanların da istihdam kapsamında işe alınacağı ifade edildi.

Dicle SALDIRAN

Ajans05 gündemde gelişmeleri takipçilerimize en hızlı şekilde aktarmak ve doğru haber ulaştırmak ilkemizdir.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER