banner171

Ehliyet sınavı ne zaman yapılacak? İşte tarihi...

Sürücü adaylarının büyük merakla bekledikleri ehliyet sınavı zamanı nihayet belli oldu. 2017 Sınav Uygulama Takvimine göre ehliyet sınavı ne zaman yapılacak? Detaylar haberimizde...

Ehliyet sınavı ne zaman yapılacak? İşte tarihi...

2017 yılına ait Sınav Uygulama Tarihleri belli oldu. Tarihlerin kesinleşmesi ile birlikte ehliyet almak isteyen sürücü adaylarının gözü kulağı gelecek habere çevrildi. Yılda 5 kere yapılan ehliyet sınavlarının ne zaman olduğu merak konusu oldu.

Sınav Uygulama Takvimine göre ehliyet sınavının ilki 11 Şubat Cumartesi günü gerçekleşecek. Saat 14;00’de gerçekleşecek sınavda sürücü adayları bilgilerini kanıtlamaya çalışacak.

Bu yılki Ehliyet sınav Tarihleri

2017 yılına ait sınav tarihlerinin belirlenmesi ile ilgili takvimde yer alan bilgilere göre ehliyet sınav tarihleri şu şekilde sıralanıyor;

  • İlk sınav: 11 Şubat 2017 saat 14;00
  • İkinci sınav: 20 Mayıs 2017 saat 14;00
  • Üçüncü sınav. 29 Temmuz 2017 saat 14;00
  • Dördüncü sınav: 7 Ekim 2017 saat 14;00
  • Beşinci sınav: 23 Aralık 2017 saat 14;00

Ehliyet Sınavı İçin Gerekli Belgeler

Sürücü adaylarının ehliyet sınavına girmeleri için ehliyet sınavı giriş belgesine sahip olması gerekiyor. Bu belgede sınav merkezi, binası ve salonu gibi önemli bilgiler yer alıyor. Belgenin sınavdan bir hafta önce kurs müdürlüklerine ait olan internet sitesinde yayınlanacağı belirtildi.

İnternet adresine gerekli bilgileri giren adaylar, sınav ile ilgili tüm bilgilere erişim sağlayabilecekleri açıklandı. Kurs müdürlükleri de sınavdan bir süre önce giriş belgesini hazırlayarak sürücü adaylarına dağıtacakları öğrenildi. Sınav giriş belgesi ve kimlik belgesi yanında olmayan adayların ise  sınava alınmayacağının altı çizili.  

Dicle SALDIRAN

Ajans05 gündemde gelişmeleri takipçilerimize en hızlı şekilde aktarmak ve doğru haber ulaştırmak ilkemizdir.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER