1986 Merzifon doğumlu olan Fatih İZCİ ilk, orta ve lise eğitimini Merzifon’da görmüş olup Merzifon Meslek Yüksek Okulu’nda Pazarlama programından mezun olduktan sonra lisans eğitimini İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden tamamlamıştır. Ortaokul yıllarından beri ticarete olan ilgisi ve merakı sebebiyle çeşitli dönem ve alanlarda ticaretle uğraşmış, inşaat sektörünün içinden gelen ailesi vesilesiyle de inşaat sektörünün çeşitli kademelerinde çalışmıştır. Ayrıca kamu ve özel sektörde de tecrübesi olan Fatih İZCİ bu alanlarda yöneticilikler yapmıştır. 

2013 yılının Şubat ayında çeşitli çalışmalar ve araştırmalar ile kurmuş olduğu sivil toplum kuruluşu olan Merzifon Belediyesi Gençlik Kulübü’nün kurucu başkanlığını başarıyla yürütmüştür. Bu zaman zarfında bir yıl içerisinde 40’a yakın Sosyal Sorumluluk Projesi’ne imza atmayı başaran Fatih İZCİ ve ekibi kısa zamanda 3000’i aşkın fahri kayıtlı üyeye ulaşmıştır.

2014 Kasım ayında hayatını birleştirdiği İngilizce Öğretmeni olan eşi Ayşe Gökçen İZCİ’nin Kars Sarıkamış Çardakçatı Ortaokulu’na çıkan tayini sebebiyle buraya taşınmış ve eşi ile aynı okulda Milli Eğitim’e bağlı vekil öğretmen olarak Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Beden Eğitimi ve Spor gibi bir çok derste öğrencilerine ışık tutmuştur. Amasya Bölgesinde ve Kars’ta bulunduğu sürelerde Halk Eğitim Merkezleri bünyesinde ve Milli Eğitim Müdürlükleri’ne bağlı olarak eğitmenlik, vekil öğretmenlik, eğitimcilik yaparak memleketine hizmet etmiştir. 2015 yılında yaz tatillerinde ve sömestr tatillerinde geldiği Merzifon Amasya’da değer verdiği bazı büyüklerinin ricası üzerine Tüm Belediye ve Hizmet Alımı İşçileri Sendikası’nın kurucu il başkanlığını yapmış, memleketinde bulunduğu sürelerde sendikanın il şubesinin teşkilatlanması ve tanıtımı konusunda faaliyetlerde bulunmuştur. 2016 yılında da Devletimizin istihdam seferberliği kapsamında Kars Merkez’de Limak Holding bünyesinde kurulan elektrik arıza ve perakende satış biriminde görev yapmış, bu safhada gizli oy açık tasnif ile 11 aday içerisinden 350 oyun 115’ini alarak açık ara fark ile İş Sağlığı ve Güvenliği sorumlusu seçilmiş, yönetimini oluşturarak İş Sağlığı ve Güvenliği Personel Başkanı  görevini  başarı ile yapmıştır. Burada yaptığı görev sebebi ile de Amasya’da kuruculuğunu yaptığı Tüm Belediye ve Hizmet Alımı İşçileri Sendikası’ndan ayrılmış olan Fatih İZCİ çeşitli kültür, dayanışma vakıflarında sosyal faaliyetlerde organizatör ve koordinatör olarak görev almış, eşinin tekrar Amasya’ya tayini çıkması sebebiyle memleketi olan Merzifon ilçesine geri dönerek aile mesleği olan inşaat sektöründe kuruculuğunu yaptığı aile firmaları olan  İz Yapım İnşaat ve Gayrimenkul Danışmanlık firmasının yöneticiliğini yapmaktadır. Tahsilini Bülent Ecevit Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Anabilim Dalında Yüksek Lisans İktisat Bölümü’nde tamamlayan Fatih İZCİ bitirme projesini 95 puanla tamamlamıştır. Askerlik hizmetini K.K.T.C Türk Barış Gücü’nde 28. M.P.A. (Kobra Alayı) Yedek Subay kısa dönem er olarak tamamlayan, bu vesile ile Gazi Magosa, Girne, Lefkoşeyi gezip inceleme fırsatı bulan Fatih İZCİ Türkiye’nin 60’a yakın vilayetini de turizm, iş ve ailevi sebeplerle gezip görmüştür.

Eğitimleri ve Sertifikaları

Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi 2016(İstanbul İşletme Enstitüsü belge no: 160619100525) 
Yönetim ve Organizasyon 2016(İstanbul İşletme Enstitüsü belge no: 160642102620)
Oryantasyon-Yetişkin Eğitimcisi Eğitimi(MEB Merzifon H.E.M. 2017 belge no: 110)
Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği (Kafkas Üniversitesi Kars KAUSEM belge no: 2017_06)

Bunların yanı sıra az derecede İngilizce bilen Fatih İZCİ turizme, edebiyat ve sanata duyarlı yapısı ile çeşitli tasarım yarışmalarında, sanatsal ve kültürel organizasyonlarda ödül ve başarılar elde etmiştir.

GENÇLERLE FİKRİ MÜNASEBET, GELECEĞE İLMİ MÜKTESEBATTIR..!
 Fatih İZCİ