15 Temmuz şehidi için mevlit okutuldu

AMASYA (AA) - FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında TÜRKSAT'ı ele geçirmeye çalışan darbecilere karşı direnerek şehit düşen Ahmet Özsoy ile yaşamını yitiren babası Tahsin Özsoy için mevlit okutuldu.Büyük Ağa Kur'an...

15 Temmuz şehidi için mevlit okutuldu

AMASYA (AA) - FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında TÜRKSAT'ı ele geçirmeye çalışan darbecilere karşı direnerek şehit düşen Ahmet Özsoy ile yaşamını yitiren babası Tahsin Özsoy için mevlit okutuldu.

Büyük Ağa Kur'an Kursu'nda düzenlenen ve Amasya Valisi Osman Varol'un da katıldığı mevlitte Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından Şehit Ahmet Özsoy, babası Tahsin Özsoy ve tüm şehitler için dua edildi.

Varol, Özsoy'un ailesine ve yakınlarına sabır dileyerek, "Şehidimiz Ahmet Özsoy ve babası Tahsin Özsoy amcamıza bir kez daha Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına sabır diliyorum. Şehidimizin ailesinin devlet olarak daima yanındayız, onlar bizlere şehidimizin emanetidir. Kapımız ve gönlümüz onlara daima açık olacaktır." dedi.

Mevlite Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Dümen, Garnizon ve 15. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Kurmay Albay Zafer Uğur, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER