Gümüşhacıköy'de fidan dikimi

AMASYA (AA) - Gümüşhacıköy ilçesinde öğrenciler, Orman Haftası nedeniyle kentte fidan dikti. Orman İşletme Şefliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte öğrenciler, Dikmen Tepe mevkisinde 3 bin 200 fidanı toprakla...

Gümüşhacıköy'de fidan dikimi

AMASYA (AA) - Gümüşhacıköy ilçesinde öğrenciler, Orman Haftası nedeniyle kentte fidan dikti.

Orman İşletme Şefliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte öğrenciler, Dikmen Tepe mevkisinde 3 bin 200 fidanı toprakla buluşturdu.

Kaymakam Mehmet Çağatay Çakal, burada yaptığı açıklamada, fidan dikmenin bir canlının yaşamasını sağlamak ve onu çoğaltmak anlamına geldiğini, ağaçların tüm canlı türleri ve özellikle de insanlar için önemli olduğunu ifade etti.

Gümüşhacıköy Orman İşletme Şefi Murat Necanlı ise küresel ısınmanın zararlı etkilerinin önüne geçebilmek için fidan dikmenin çok önemli olduğunu söyledi.

Öğrencilerin fidan dikmesinden dolayı mutlu olduğunu belirten Necanlı, "Ormanlarımızı korumak, sahiplenmek, toplumun farkındalığını arttırmak ve elbette ki gelecek nesillere yemyeşil bir dünya bırakmak bizlerin çalışmaları ve çabaları ile mümkün olacak." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER