Kumluca Köyü Sulama Göleti'nin temeli atıldı

AMASYA (AA) - Amasya'nın Taşova ilçesinde, Kumluca Köyü Sulama Göleti'nin temeli törenle atıldı. Kumluca Köyü Sulama Göleti'nin yapımının başlaması dolayısıyla teme atma töreni düzenlendi. Amasya Valisi Osman Varol, törende...

Kumluca Köyü Sulama Göleti'nin temeli atıldı

AMASYA (AA) - Amasya'nın Taşova ilçesinde, Kumluca Köyü Sulama Göleti'nin temeli törenle atıldı.

Kumluca Köyü Sulama Göleti'nin yapımının başlaması dolayısıyla teme atma töreni düzenlendi.

Amasya Valisi Osman Varol, törende yaptığı konuşmada, sulama göletinin, bölgenin tarımsal su ihtiyacını karşılayacağını belirtti.

Türkiye'nin son dönemde dış kaynaklı ekonomik saldırılara maruz kaldığına işaret eden Varol, şunları kaydetti:

"Bizlerin üreterek bu saldırılara karşılık vermemiz gerekiyor. Ekonomimizi geliştirerek daha fazla çalışarak saldırılara karşılık vermemiz gerekiyor. Bugün üretimimizi artırabilmek, köylülerimizdeki vatandaşlarımızın tarımsal gelirlerini artırabilmek ,üretimi çok daha artırıp köye geri dönüşü sağlamak veya köyden şehre göçü önlemek için bu yatırımı yapıyoruz."

Konuşmaların ardından dualarla kurban kesilerek sulama göletinin temeli atıldı.

Törene AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, AK Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek, Taşova Kaymakam Vekili Onur Bektaş, AK Parti Taşova İlçe Başkanı Tekin Sobacı Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çıttır ve köylüler de katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER