Merzifon SYDV'nin ramazan yardımları

AMASYA (AA) - Merzifon Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından ihtiyaç sahibi 800 kişiye ramazan yardımı yaptı.Vakıf Müdürü Handan Ekinci Bal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, her yıl olduğu gibi bu yıl...

Merzifon SYDV'nin ramazan yardımları

AMASYA (AA) - Merzifon Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından ihtiyaç sahibi 800 kişiye ramazan yardımı yaptı.

Vakıf Müdürü Handan Ekinci Bal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, her yıl olduğu gibi bu yıl da ramazan ayında vakfın ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzattığını söyledi.

Yardımın vakıfta dosyası bulunan ilçe merkezi ve köylerdeki ihtiyaç sahiplerini kapsadığını belirten Bal, "İlçemiz Merzifon ve bağlı köylerde ikamet eden 800 ihtiyaç sahibine kişi başına 200 lira olmak üzere toplamda 160 bin lira ramazan yardımı yapıldı." dedi.

Devletin her zaman olduğu gibi bu ramazan ayında da ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmadığını ifade eden Handan Bal, sosyal devlet olmanın gereği olarak sürdürdükleri yardım faaliyetlerine, bundan sonra ki süreçte de aynı hassasiyetle devam edeceklerini kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER