Taşova’da çevre ve geri dönüşüm sergisi

AMASYA (AA) - Taşova ilçesinde Şehit Adem Sezgin Yatılı Bölge Ortaokulu tarafından, "çevre ve geri dönüşüm" konulu el sanatları sergisi açıldı. Gençlik Merkezinde düzenlenen sergide, öğretmen ve öğrenciler tarafından atık...

Taşova’da çevre ve geri dönüşüm sergisi

AMASYA (AA) - Taşova ilçesinde Şehit Adem Sezgin Yatılı Bölge Ortaokulu tarafından, "çevre ve geri dönüşüm" konulu el sanatları sergisi açıldı.

Gençlik Merkezinde düzenlenen sergide, öğretmen ve öğrenciler tarafından atık maddelerden yapılan ürünler sergilendi.

Serginin açılış törenine katılan, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, insanlık için doğayı korumanın hem ahlaki hem de insani bir sorumluluk olduğunu söyledi.

Açılan serginin önemli ve örnek olabilecek bir sergi olduğunu belirten Öztürk,

"Bu çalışma öğrencilerimiz için hem çevre bilincinin oluşması hem de farkındalık oluşması açısından büyük bir öneme sahiptir. Her atık maddenin çöp olmadığını çöp olarak görülen şeylerin aslında değerlendirilecek şeyler olduğunu görmüş olduk. Ayrıca öğrencilerin yeteneklerinin geliştirilmesi açısından önemli bir sergidir. Bütün öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve emeği geçenleri kutluyorum." diye konuştu.

Törene, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, Jandarma Komutanı Teğmen Ömer Altun, kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER