Üniversite öğrencilerinden köy okuluna yardım

AMASYA (AA) - Amasya Üniversitesi Merzifon Meslek Yüksekokulu (MYO) öğrencileri, ilçedeki bir köy okulunda eğitim gören öğrencilere kırtasiye, giysi ve oyuncak yardımı yaptı.Üniversite öğrencileri, "O köy bizim köyümüz" sloganıyla...

Üniversite öğrencilerinden köy okuluna yardım

AMASYA (AA) - Amasya Üniversitesi Merzifon Meslek Yüksekokulu (MYO) öğrencileri, ilçedeki bir köy okulunda eğitim gören öğrencilere kırtasiye, giysi ve oyuncak yardımı yaptı.

Üniversite öğrencileri, "O köy bizim köyümüz" sloganıyla başlattıkları toplumsal duyarlılık projesi kapsamında Akören İlkokuluna kırtasiye ve giyim yardımında bulundu.

Proje koordinatörü Muhammet Emin Aykut, topluluk olarak köy öğrencilerine yardımda bulunmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Projeleri kapsamında çocukları sevindirmek istediklerini dile getiren Aykut, şunları kaydetti:

"Çocuklarla oyunlar oynadık, okuduğumuz bölümler üzerine konuştuk ve eğitim konusunda onları şevklendirip eğlenceli saatler geçirdik. Gittiğimiz okullarda köy halkı da bizi yalnız bırakmadı, bizleri çok güzel ağırladı. Her şeye değdi, tüm o güzel yorgunluklar ve zorluklar karşısında 'yine olsa yine yaparız' diyeceğimiz bir proje oldu."

Merzifon MYO Müdürü Doç. Dr. Arif Gök ise “Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Özellikle ilkokulda atılan temeller çocuklarımızın ileriki hayatlarında çok etkili oluyor. Bugün burada çocuklarımızın sevincine ortak olduk." diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER