Vali Varol'dan Engelsiz Yaşam Merkezine ziyaret

AMASYA (AA) - Amasya Valisi Osman Varol, Amasya Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezini ziyaret etti.Vali Varol, ziyaretinde Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Musa Demiryarar, Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Yavuz Dümen ve Engelliler Derneği...

Vali Varol'dan Engelsiz Yaşam Merkezine ziyaret

AMASYA (AA) - Amasya Valisi Osman Varol, Amasya Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezini ziyaret etti.

Vali Varol, ziyaretinde Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Musa Demiryarar, Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Yavuz Dümen ve Engelliler Derneği Başkanı Emine Hicin Arslan ile bir araya geldi.

Engellilerin zaman geçirdiği el sanatı atölyelerini gezen Varol, engelli vatandaşların sorunlarını dinleyip onlarla bir süre sohbet etti.

Varol, yaptığı açıklamada, engelli vatandaşların daha kaliteli bir hayat sürdürebilmesi için devlet eliyle tüm desteğin verildiğinin altını çizerek, "Engelli vatandaşlarımızın yüzündeki tebessümü görmek bizleri çok mutlu ediyor. Eğitimden sağlığa, iş ve mesleki rehabilitasyondan, kültür ve sanata, ulaşımdan psikolojik ve sosyal desteğe, ihtiyacı olan engelli vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü için her zaman yanlarında olmaya gayret ediyoruz." diye konuştu.

Ziyarete, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa Arslan da katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER