banner171

22 Haziran Tamim Töreni Gerçekleşti

Amasya Tamimi’nin 101’inci Yıldönümü nedeniyle Yavuz Selim Meydanı’nda düzenlenen törende, Vali Mustafa Masatlı, Garnizon Komutanı Piyade Albay Mehmet Atlı ve Belediye Başkanı Mehmet Sarı tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunuldu.

22 Haziran Tamim Töreni Gerçekleşti

Bu yıl 101’inci Yıldönümü kutlanan ve 22 Haziran 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından yayımlanan kurtuluş mücadelesinin meşalesinin yakıldığı Amasya Tamimi dolayısıyla, tamim töreni ve çelenk sunma programı gerçekleştirildi.

Tören; Cumhuriyetin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, ebediyete intikal etmiş Türk büyükleri ve aziz şehitlerin manevi huzurunda saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okunarak başladı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından yayımlanan ve Milli Mücadelenin temel esaslarını belirleyen ve Türkiye Cumhuriyeti’nin doğum belgesi niteliğindeki Amasya Tamimi Sivas Devlet Tiyatrosu oyuncuları tarafından okundu. O anlar gururla izlendi. Törende, protokol üyeleri ve vatandaşlar yer aldı.

Ferhat TUTAK

Ferhat TUTAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER