banner171

Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Galip Uzun; “ Hedefimiz Amasya’da Şehir Hastanesi Kurmaktır”

Ak parti Amasya Merkez ilçe Başkanı Av. Galip Uzun “ Ak Partinin 18 yıllık iktidarında sağlık da devrim yaptık. İnşallah şehrimiz de de en kısa zamanda Şehir Hastanesi veya şehir hastanesi kapasitesinde bir hastane görmek hedeflerimiz arasındadır” dedi.

Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Galip Uzun; “ Hedefimiz Amasya’da Şehir Hastanesi Kurmaktır”

Ak parti Amasya Merkez ilçe Başkanı Av. Galip Uzun, geçtiğimiz günlerde Amasya’da Ambulans helikopterin 7 günlük Sabiha Alıcı bebek için havalandığını örnek göstererek, “AK Parti’nin iktidara geldiği 2002 yılından günümüze kadar geçen 18 yıllık sürede, özel hastanelerin acil servislerinin vatandaşa açılmasından aile hekimliği uygulamasına, kanser tarama merkezlerinden mega proje Şehir Hastaneleri’ne varana kadar sağlık alanında gerçekleştirilen birçok reformlar yapıldı.” Dedi.

AK Parti’nin sağlık politikalarının, hastanelerin eczaneleri önünde uzayan ilaç kuyrukları işkencesini sonlandırdığını belirten Uzun, “Özellikle Şehir hastaneleri hayata hayat katan bir sağlık devrimidir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hayali olan ve birçok ilimizde açılışı yapılan şehir hastaneleri Ve en yoğun bakım ünitesi olan Ülkemizde Dünyada sayılı, Avrupa’da ise birincidir. İktidara gelmeden önce ambulans sayısı 648 iken şimdi ise 5.500 adettir. Ambulans helikopter ve Ambulans uçaklarımızla sağlık da devrim yaptık. Amasya’mızda Ambulans helikopter 7 günlük Sabiha Alıcı bebek için havalandı. Vakit kaybedilmeden Amasya 12 Haziran stadyumuna inen Ambulans helikopter 7 günlük bebeği alarak havalandı.” Şeklinde konuştu.

Rabbim Devletimize zeval vermesin diyen Uzun sözlerine şöyle devam etti; “Şehir Hastanelerimiz Avrupa da ise birincidir. İnşallah şehrimiz de de en kısa zamanda Şehir Hastanesi veya şehir hastanesi kapasitesinde bir hastane görmek hedeflerimiz arasındadır”

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2020, 12:05
YORUM EKLE