banner171

Ak Parti Milletvekili Karahocagil, “Ankara'da konuyla ilgili gerekli takipleri yapıyoruz” dedi

Ak Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil Ankara'daki meclis çalışmalarını tamamladıktan sonra soluğu Amasya'da Aldı. Her hafta düzenli olarak Amasya'ya gelip bir dizi temaslarda ve ziyaretlerde bulunan Karahocagil bu hafta sonu Yazıbağları mahallesini ziyaret etti.

Ak Parti Milletvekili Karahocagil, “Ankara'da konuyla ilgili gerekli takipleri yapıyoruz” dedi

Dolu yağışından dolayı zarar gören çiftçiler ile bir araya gelen Karahocagil sürecin işleyişi ile ilgi bilgiler aldı. Milletvekili Karahocagil İncelemelerden sonra yaptığı açıklamada;

"TBMM çalışmalarımız dışında her zaman Amasyamızda ve ilçelerimizdeyiz. Teşkilatlarımızla beraberiz. Milletimizin emrindeyiz. Amasya için çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Bu süreçte de halkımızla beraber olmayı sürdüreceğiz. Bugünde Yazıbağları mahallemizdeyiz. Geçen ay şiddetli doğu yağışından etkilenen Çiftçilerimizle geçen süre zarfında yapılan çalışmaları ve son durumu istişare etmek üzere bir araya geldik. Öncelikle afetten dolayı zarar gören tüm hemşerilerime geçmiş olsun. Allah'tan gelene yapacağımız bir şey yok. Ama mağdur olan çiftçilerimizin bu mağduriyetlerini en aza indirmek için gerekli çalışmaları yaptık. Çiftçilerimizin dolu yağışından dolayı borç erteleme, bakanlığımızın vereceği destekler gibi birçok talepleri var. Ürünlerde oluşan zararlar bir rapor halinde gerekli yerlere İletildi . Ankara'da konuyla ilgili gerekli takipleri yapıyoruz . İmkanlar dahilinde gereken ne varsa yapılacak. Devletimiz tüm kurumlarıyla sahadadır. Elimizden geleni yapmak için bizlerde buradayız. Birazdan buradan ayrılarak boyalı Köyümüze doğru gideceğiz. Orada da kiraz hasatında çiftçi kardeşlerimle beraber olacağım. Bol bereketli bir hasat dönemi olur inşallah. Milletimizin acısında da yanındayız mutluluğunda da. Rabbim ülkemizi ve milletimizi her türlü afetlerden korusun. “dedi.

Yazıbağları muhtarı ve mahalle sakinleri ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirirken. Devletimizin her zaman yanlarına olduğunu, gerekli desteklerin ve yardımların yapılacağından emin olduklarını söylediler.

Ferhat TUTAK

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2020, 17:18
YORUM EKLE