banner171

Amasya Belediyesi’nden 1 MİLYON MASKE

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın temin ettiği sağlık bakanlığı onaylı kumaşlar ile, Amasya’da bir tekstil fabrikası maske için üretime başladı.

Amasya Belediyesi’nden 1 MİLYON MASKE

Fabrikayı ziyaret eden Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Amasya’ya 1 MİLYON adetlik maske diktiriyoruz. Bu maskelerin ana maliyeti sıfırdır. Tamamen bir kardeşimizin kumaş hediyesidir. Fabrikayı da rica ederek Osman Eken kardeşimize açtırdık. Nasip olursa Nisan sonuna kadar elimizde 1 MİLYON maskemiz olacak. Hazırlanan maskeleri İsteyen kurum ve kuruluşlara verebiliriz. Evinde kalan vatandaşlarımıza dağıtım yapacağız.” dedi.

Fabrika sahibi Osman Eken, “Şu an 15-20 kişilik bir ekiple çalışıyoruz. 10 bin civarı bir kapasitemiz var ama bugün başladık, altyapıyı kurduk. Kapasiteyi her türlü geliştirebiliriz, 20 bin yapabiliriz, 30 bin yapabiliriz. Maske dikerken de çalışan işçi arkadaşlarımızın sağlığını koruyoruz. Çalışanlarımızı 1 metrenin üzerinde 3-4 metreye yakın aralıklarla çalıştırıyoruz. Hepsi eldivenli, maskeli bir şekilde Amasyalının ihtiyacı olan maskeyi burada imal ediyorlar. Sağlık bakanlığı onaylı kumaşlar, makinelerden geçirilerek hem steril hale getiriyor, hem de katlanarak üretime hazır hale getiriyoruz.” diye konuştu.

Basın açıklamasının ardından Başkan Sarı, sosyal mesafeyi koruyarak basın mensuplarına maske dağıttı.

YORUM EKLE