banner171

Amasya'da Maske Takmayanla Ceza Yağıyor

Ülke genelinde yürürlüğe giren ve Amasya’da koronavirüs tedbirleri kapsamında maske takmayan 83 kişiye para cezası uygulandı.

Amasya'da Maske Takmayanla Ceza Yağıyor

Amasya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri il genelinde yaptıkları maske denetimlerinde 83 kişiye toplam 74 bin 700 tl para cezası kesildi.
Maske kullanım kurallarına aykırı hareket edenlere ülke genelinde olduğu gibi Amasya’da da başlayan Umumi Hıfzıssıhha Kanunu´nun 282´nci maddesi uyarınca 900 lira idari para cezası uygulanacak.
Polisler denetim sırasında vatandaşları durdurarak, duyarlı davranıp. Maske taktıkları için teşekkür ettiler. Takmayan vatandaşlara ise cezai işlem uygulayarak 900 TL para cezası kesti.

Vatandaşlardan Hasan Cinbaz, maske takmak cezayla değil gönüllü olarak uyması gerekir çünkü kendi sağlığımızdan çok çevremizin sağlığı da bununla ilgili. Sadece bizim sağlıklı olmamız değil, çoluğumuzun çocuğumuzun annemizin, babamızın sağlıklı olması için maskemizi takmamız gerekiyor. yani sonuçta gizli bir taşıyıcı olabiliriz bizlerde.” Dedi.
Elif Şahin, “Kesinlikle takmaları gerektiğini, bu konuda bilinçli olduğumuzu düşünüyorum. Takmayan çok fazla görmüyoruz. Hem canımız yanmasın diye bir düşünce var insanlarda” dedi.
Maskesini takan Ali Altın, “takmayanlara şunu söylerim, kendilerini düşünmüyorlarsa yaşayan diğer canlıları düşünsünler. İslamın gereği de bu, yani birinin yaşamasına engel olmak en büyük günahtır.” Diye konuştu.
İl genelinde maske kuralına genel olarak uyulsa da uymayan vatandaşlara 900 tl para cezası kesildi.

Ferhat TUTAK

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2020, 11:50

Ferhat TUTAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER