banner171

Amasya evde kalıyor. Amasya sokaklarının boş hali görüntülere yansıdı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Amasya halkı kurallara uyarak, evlerinde kaldı. Havadan çekilen görüntülerde vatandaşların kurallara uyarak, evden çıkmadıkları görüldü.

Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca “Bu filmin kahramanları günü evde geçirenlerdir”  tweeti ile yayınladığı videoda Amasya’nın da içinde olduğu 19 ilin evinde kaldığı mesajını verdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı,” Devlet büyüklerimiz tarafından özverili yapılan çalışmalar ile bu virüs belasından kısa sürede kurtulacağız.  Sağlık bakanımızın Amasya’mızı örnek şehirler arasında göstermesi bizi gururlandırmıştır.  Kurallara uyarak, evde kalan Amasyalılara teşekkür ederim.  Biz sokaktayız Amasya’mız rahat etsin diye, evinde kal Amasya diyoruz, evinde kal Türkiye, evinde kal ülkem. Amasyalılara hemşerilerime gösterdikleri duyarlılıktan ötürü çok çok teşekkür ediyorum. Devlet Erkan’ının söylemlerine ve sağlık kurum ve kuruluşlarımızın anonslarına azami miktarda gayret gösteriyorlar. Evinde kal Amasya, sağ ol Amasya, var ol Amasya diyoruz” diye konuştu.

Gün içinde yapılan dron ile çekimlerde, Amasya sokaklarının bom boş olduğu görüntülendi.

HABER / FERHAT TUTAK

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2020, 12:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER