banner171

Amasya Valisi Değişti

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı Atama Kararları bugünkü Resmî Gazete’de yayımlandı.

Amasya Valisi Değişti

Atama kararlarına göre; 41 ilin valisi değişti. 18 ile yeni vali ataması yapıldı, 23 ilin valisi yer değiştirdi. 17 ilin valisi Mülkiye Başmüfettişi, 1 ilin valisi Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı olarak atandı.

KARARNAMEYE GÖRE; Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Ağrı Valisi görevine atanırken, Ardahan Valisi Mustafa Masatlı Amasya Valisi oldu.

HABER: FERHAT TUTAK

Mustafa Masatlı Kimdir?

26.11.1969' da Sungurlu' da doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Ankara ve Sungurlu' da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Cumhuriyet Üniversitesi Yönetim ve Çalışma Sosyolojisi Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans yaptı.

Mülki İdare Mesleğine 1994 yılında Tokat Kaymakam Adayı olarak başladı. 8 ay süre ile İngiltere'de bulundu. Küre (Kastamonu) ve Yapraklı (Çankırı) Kaymakam Vekili olarak çalıştı. Ulaş (Sivas), Bahçesaray (Van), Demre (Antalya), Alaçam (Samsun), Gerede (Bolu) Kaymakamlıkları, Tekirdağ Vali Yardımcılığı ve Tekirdağ İl Özel İdare Genel Sekreterliği, Kayseri Vali Yardımcılığı, Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

26.12.2018 tarihli ve 2018/260 sayılı Cumhurbaşkanlığı atama kararı ile Ardahan Valisi olarak atandı.

Yurtiçi ve yurtdışı çok sayıda seminer ve çalışmalarda bulundu. İyi derece de İngilizce bilmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2020, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER