banner171

Amasya’da Saman Yüklü Tır Yandı.

Amasya’nın Kale köy mevkiinde seyir halindeki saman yüklü tırda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangın, Amasya Belediyesi itfaiye ekiplerinin başarısı ile söndürüldü. Yangının ekili arazilere sıçraması önlenirken bir facia yaşanmasının da önüne geçildi.

Olay dün gece saat 00:20 sıralarında yaşandı. Şoförler Osman Cengiz ve Tamer Cengiz idaresinde saman yüklü 40 LE 356 plakalı tırın motor bölümü, seyir halindeyken belirlenemeyen bir sebeple alev aldı.  Alev alan tıra şoförlerin müdahalesi yetersiz kalınca, tırın motorunda başlayan yangın kasasında yüklü olan samanlara sıçradı ve yangın büyüdü.

Amasya Belediyesi İtfaiye ekiplerinin müdahalesi ile sabah saatlerine kadar ana yol üzerinde söndürülmeye çalışan yangının, yol kenarlarında bulunan ekili arazilere sıçramaması için büyük özen gösterildi. Tırın üzerinde yanan samanlar, kepçe yardımı ile ana yola serpildi ve bölüm halinde söndürme çalışması yapıldı. Yaşanan olay nedeniyle trafiğe kapanan yol ilerleyen saatlerde kontrollü olarak tek yön olarak trafiğe açıldı.

Yaşanan yangında tır kullanılamaz hale gelirken 20 ton saman yandı.

Ferhat TUTAK

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2020, 16:09
YORUM EKLE