banner171

Başkan Sarı “ Amasya’da maske karaborsacılığına paydos” dedi.

Amasya’da Pazar yerini teftiş eden Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı “ Kendimizin ürettiği maskeleri vatandaşlarımıza ücretsiz dağıtıyoruz. Amasya’da kimse parayla maske satın almasın. Bu konuda karaborsacılık yapanlara göz açtırmayacağız” dedi.

Başkan Sarı “ Amasya’da maske karaborsacılığına paydos” dedi.

İçişleri Bakanlığı tarafından, 81 İl Valiliğine Koronavirüs (Kovıd-19) salgını ile mücadele kapsamında gönderdiği genelgeye göre Pazar yerlerini teftiş ettiklerini belirten Başkan Sarı, “ Pazar yerlerinin girişini ve çıkışını kontrol altına aldık. Pazar alanına sayılı sayıda müşteriyi gerekli dezenfeksiyon işlemlerini uygulayarak alıyoruz. Bu sayede içerde oluşabilecek yoğunluğun ve tehlikenin de önüne geçiyoruz” dedi.

Önceki günlerde 700 bin adet olarak üretimine başladıkları maskelerin ihtiyaç üzerine 1 milyon adete çıkardıklarını söyleyen Başkan Sarı “ Amasya’da kimse maske sıkıntısı çekmeyecek. Pazar yerleri girişinde ve toplu taşıma araçlarında ücretsiz maske dağıtımına başladık. Kontrollerini de zabıtalarımız aracılığıyla yapıyoruz.  Tüm vatandaşlarımızın Pazar girişinde ateşini ölçüyor, el dezenfektanı sıkıyor, maskesi yoksa maske veriyor ve son olarak ise bilgilendirici broşür dağıtıyoruz. Maske takmayan veya kurallara uymayan kişilere ise cezai işlem uyguluyoruz. Kimse bir başkasının sağlığını tehlikeye atacak faaliyette bulunamaz” dedi.

Ardından pazar alanını teftiş eden Başkan Sarı, maske takmayanları uyardı ve maskesi olmayanlara ise maske dağıttı.

Amasya’nın sağlığı için görev başındayız.

Artık pazar alanlarına vatandaşlarımızı belirli kontrollerden geçirerek alıyoruz.  Bu kontroller sırasında vatandaşlarımızın önce ateşini ölçüyor, sonra el dezenfektanı sıkıyoruz. Maskesi olmayan vatandaşlarımıza ise ürettiğimiz maskeleri ücretsiz dağıtarak toplum sağlığını koruyoruz. 

Geçtiğimiz günlerde 700 Bin adet olarak başladığımız maske üretimini 1 Milyon adete çıkararak tüm vatandaşlarımıza yetecek maskeyi ürettiğimizi, hatta ihtiyaç halinde daha fazla da üreteceğimizi sizlere aktarmıştık. Tüm Amasya’ya yetecek kadar maske üretimi yapıyoruz.  Bu konuda vatandaşlarımız müsterih olsunlar ve fahiş fiyatlara maske satın almasınlar. Amasya’da fırsatçılara göz açtırmıyoruz ve maske karaborsacılığına paydos diyoruz.

Zabıta ekiplerimizin denetimleri ile halk sağlığını tehdit eden hiçbir unsura izin vermeyeceğiz.

HABER/FERHAT TUTAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER