banner171

“Ben insanları sevmiyorum hayvanları seviyorum”

Merzifon Belediye Başkanı’na gelen telefon kan dondurdu. Konu ile ilgili Başkan Alp Kargı kişisel hesabından açıklama yaptı.

“Ben insanları sevmiyorum hayvanları seviyorum”

"BEN İNSAN SEVMİYORUM, HAYVAN SEVİYORUM. BİR HAYVANIN KAYBINDA EĞER İHMALİNİZ VARSA ÇOCUĞUNUZ ÖLSÜN." DİYEN BİRİNİN İNSANLIĞINDAN ŞÜPHE DUYARIM! 

Bugün beni hayretler içinde bırakan iki telefon aldım. Hayvan barınağımızdaki hayvanlara ilgi ve alaka gösterilmediğini, hayvanların öldürüldüğünü iddia eden şahıslardan birinin telefonda harfi harfine: "Ben insanları sevmiyorum, hayvanları seviyorum. Eğer orada bir hayvan öldüyse ve bunda ihmaliniz varsa sizin de çocuğunuz ölsün." sözleriyle adeta kanım dondu. 

Bölgede eşi olmayan bir hayvan barınağı kurduk. Çalışma arkadaşlarım 24 saat görevlerinin başındalar. Sokak hayvanlarımızın barınağımızdaki genel bakımlarını, aşılarını ve kısırlaştırma işlemlerini gerçekleştirdikten sonra prosedürü sağlıklı bir şekilde yürüterek doğal bulduğumuz ortama bırakıyoruz. Eksikliklerimiz olabilir ve eleştirilere tabiki de cevap vermek, her gün daha iyisini hedeflemek vazifemiz ancak sevgi kutsal bir değerdir, bu şekilde nefretle yoğrulduğunda hiçbir insani değer taşımaz. Hepimiz hayvan sevgisi taşıyoruz ama ipin ucunu kaçırmayalım. "Çocuğunuz ölsün." gibi sözler sarfeden birisinin bırakın hayvanseverliğini, insan olduğundan şüphe duyuyorum. Tüm gerçek hayvanseverleri ve bu konuda duyarlı herkesi hayvan barınağımıza bekliyoruz.

A.ALICI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER