banner171

Büyük Başkana Büyük Teşekkür

Amasya Esnaf ve Sanatkâr Odaları Birliği Başkanı İsa Köse ve Oda Başkanları, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’ya desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.

Büyük Başkana Büyük TeşekkürAmasya Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı İsa Köse ve Oda Başkanları, basın mensuplaı ile kahvaltıda bir araya gelerek bir basın açıklaması düzenlediler. Açıklamada Başkan Köse, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’ya esnaflara verdiği değer ve desteklerden ötürü birlik adına teşekkür etti.
Başkan Sarı’nın göreve geldiği ilk günden bu yana her daim esnaf ve sanatkarların yanında olduğunu belirten Köse, “ Kendisi de Ahi Ocağından gelen bir iş adamı, içimizden birisi ve sorunlarımızı bizlerden iyi biliyor” dedi.
Köse açıklamasının devamında şunları kaydetti;
“Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sarı’nın daha önceki platformlarda her zaman dile getirdiğimiz ve takdirle karşıladığımız başarılı çalışmalarını sıralamakla bitmez. Amasya’mız için yapacağı daha birçok kıymetli ve değerli projelerini de yakından takip etmekteyiz. Ama bizleri ilgilendiren çalışmalardan işyerlerinin Türkçe tabela takma zorunluluğu, ramazan ayında suyun ücretsiz olması, kermesler ve ulusal marketler için almış olduğu karar ve özellikle belediyeye gitmeden işyerimizde ödeme yapabilme kolaylığı sağlayan mobil vezne uygulaması bu başarılı çalışmalardan bazılarıdır. Asıl bir araya gelmemize vesile olan konu Belediye Başkanımız Mehmet Sarı’nın Pandemi döneminde 1 Milyon maske üretimi, erkenden alınan tedbirler, tüm abonelerden su parası alınmaması, salgın döneminde zor durumda olan esnaf ve sanatkârlarımıza yapılan yardımlar ve pandemi döneminde ekonomik sıkıntıya düşen esnaf ve sanatkârlarımıza destek olmak için Amasya Belediyesine ait kirada olan 402 iş yerinin Nisan, Mayıs ve Haziran kapsayacak şekilde 3 ay kira almaması bizleri çok sevindirmiştir.  Esnaf ve sanatkârlarımıza sahip çıkan, Amasya’mız için çalışan ve bizlerden desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Mehmet Sarı’ya esnaf ve sanatkâr arkadaşlarım ve şahsım adına teşekkür eder, şükranlarımı sunarım.”

Ardından sırasıyla oda başkanları başkan Sarı hakkındaki düşüncelerini aktardı.
 Kahveciler Odası Başkanı Çetin Aslan “ Belediye Başkanımız sağ olsun bizim kahveci esnafımızın sorunlarını yerinde inceledi. Elinden gelen tüm yardımları bizlere yaptı.  Allah Razı olsun, varolsun” dedi.
Amasya Madeni Eşya Odası Başkanı Zafer Biçer “ Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Yeni Sanayi sitemizdeki sorunlar ile ilgilenerek 3 tane bekçi göndermiştir. Orada hırsızlık sorunlarımız vardı bunların çözülmesi anlamında çok yardımı oldu. Bunun dışında sanayi mesleği sanayide yapılmalı kuralımıa destek olup çarşı içinde açmaya kalkan esnaflara ruhsat vermemiştir. Kendisinden bir isteğimiz daha var. Galericileri tek bir yerde birleştirerek kontrol altında bir galericiler sitesi oluşturmasını istiyoruz.” Dedi.
Amasya Terziler Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Musa Taş; “ Başkanımız ahilik geleneğine uygun olarak davranmış, bu geleneği yaşatmış ve tüm esnaf ve sanatkarlarımıza desteklerini her alanda esirgememiştir. Hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum”
Amasya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mürsel Çapkın;  Belediye Başkanımıza bu güne kadar yapmış olduğu tüm çalışmalarından dolayı ayrı ayrı teşekkür ederim. Başkanımızın galericiler sitesi ile ilgili bir projesi olduğunu biliyoruz. En kısa sürede bu projeyi inşallah hayata geçirmesini istiyoruz.” Dedi.
Amasya Berberler Odası Başkanı Ferhat Bübül; “ Başkanımızın pandemi sürecinde biz berberlere dezenfeksiyon çalışması ile destek olması bizleri çok memnun etmiştir. Verdiği tüm desteklerden dolayı esnaflarımız adına kendisine teşekkür ediyorum.” Dedi.

Ferhat TUTAK

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2020, 15:25
YORUM EKLE