banner171

Hafta Sonu Evdeyiz

Amasya ile birlikte 81 ilde corona virüs önlemleri kapsamında hayata geçirilen hafta sonu sokağa çıkma yasağı, LGS ve YKS sınavları nedeniyle yeniden uygulanmaya başladı.

Hafta Sonu Evdeyiz

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı LGS ve YKS sınavlarıyla yeniden gündeme geldi. 20 Haziran tarihinde gerçekleşen Liselere Giriş Sınavı’nda belirlenen saat aralıklarında sokağa çıkma yasağı uygulandı. İstisnalar dışında kalan vatandaşlar, sokağa çıkma yasağına tabi tutuldu. Geçtiğimiz hafta sonu sadece cumartesi gününü kapsayan sokağa çıkma yasağı, bu hafta sonu ise 2 gün boyunca devam edecek. YKS oturumlarının gerçekleşeceği cumartesi- pazar günleri belirlenen saatleri aralığında sokağa çıkma yasağı uygulanacak.
27 Haziran Cumartesi ve 28 Haziran 2020 Pazar günü yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi ve sonrasında oluşabilecek yoğunluğu ve bulaşma riskini azaltmak, sınavın sorunsuz bir şekilde yapılmasını temin etmek amacıyla; cumartesi günü saat 09.30 ile 15.00 arasında ve Pazar günü 09.30 ile 18.30 saatleri arasında istisnalar hariç olmak üzere Amasya'nın da içinde yer aldığı 81 ilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Belirtilen istisnalar hariç olmak üzere 81 il sınırları içinde bulunan vatandaşların bu saat aralıklarında sokağa çıkması kısıtlanacak.

YORUM

Ferhat TUTAK

Ferhat TUTAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER