banner171

İlyas Köylüler Üst Geçit İstiyor

Yolun karşısına geçmek için canlarını hiçe sayan Amasya merkeze bağlı İlyasköy sakinleri isyan etti.

İlyas Köylüler Üst Geçit İstiyor

İlyasköy sakinleri, anayolda karşıdan karşıya geçmek için büyük tehlike atlatıyor. Araçların altında ezilmemek için hızla koşup bariyerlerin üzerinden atlayarak yolun karşısına geçen köy sakinleri yetkililerden yardım bekliyor. Engelli koşu sporcuları gibi adeta olimpiyatlara hazırlandıklarını söyleyen köylüler, her gün büyük tehlike atlattıkları yola üst veya alt geçit yapılmasını istedi.
Köyün içerisinden geçen Amasya Tokat çevre yolu köyü ortadan ikiye bölünce, İlyas köyün yarısının eğitim gördüğü İlyasköy İlkokulu yolun karşı tarafında kaldı. Çocuklarının can güvenliği olmadığını söyleyen aileler, bugüne kadar yolda çok sayıda kaza yaşandığını ve birçok kişinin hayati tehlike atlattığını,hatta hayatını kaybettiğini dile getirdiler.
Yolun bir tarafından diğer tarafına geçmek için alternatiflerinin olmadığını belirten köy sakinleri;

"Karayolları Müdürlüğü buraya 'geçilmez' levhası dikti. Ancak mecburen yaşlıların elinden tutup geçiriyoruz. Araziden geldiğimiz zaman karşı tarafa geçme imkanımız yok. Burada bir kaza olduğu zaman bütün suç bizim. Duble yolda çok sayıda köylü hayatını kaybetti. İnsanlar karşıya geçemiyor, yaşlılar geliyor duruyor. Arabalar çok hızlı gidiyor. Artık bu yola bir geçit yapılsın. Devlet yetkililerini göreve davet ediyoruz" diyerek tepki gösterdiler.

YORUM

Ferhat TUTAK

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2020, 07:29

Ferhat TUTAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER