banner171

Örnek Fotoğrafçıya Milli Eğitim Müdüründen Teşekkür

Geçtiğimiz Cumartesi günü yeni kimlik belgeleri olmadığından dolayı sınava alınmayan 3 öğrencinin yardımına Fotoğrafçı Tuncay Çuhadar (FOTO BONCUK) yetişti. Çuhadar’a bu örnek davranışından dolayı Milli Eğitim Müdürü İlker Kösterelioğlu teşekkür etti.

Örnek Fotoğrafçıya Milli Eğitim Müdüründen Teşekkür

Olay geçtiğimiz Cumartesi günü yaşandı. Yeni kimlik belgesi olmadığı için sınava alınmayan 3 öğrenci geçici kimlik belgesi çıkarmak için Amasya Nüfus Müdürlüğüne gitti. Görevli memurun öğrencilerden biyometrik fotoğraf talep etmesi üzerine sınava yetişmeleri neredeyse imkansız hale gelen öğrecilerin yardımına önce nüfus memuru yetişti. Fotoğrafçıların sokağa çıkma yasağı nedeniyle kapalı olması yüzünden telefon ile fotoğrafçı Tuncay Çuhadar’ı arayan nüfus memuru durumu kendisine izah etti. Hiç tereddüt etmeden dükkanını açan Çuhadar, zaman ile yarışan öğrencileri sınava yetiştirdi.

Bu örnek davranışını ve mutluluğunu sosyal medyadan paylaşan 35 yıllık Fotoğrafçı Tuncay Çuhadar, Amasya İl Milli Eğitim Müdürü İlker Kösterelioğlu’nun dikkatini çekti. Kösterelioğlu, bugün makamında fotoğrafçı Tuncay Çuhadar’ı ağırladı. Kendisine örnek davranışından dolayı teşekkür etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Amasya İl Milli Eğitim Müdürü İlker Kösterelioğlu; “ Tuncay Beyi sosyal medya üzerinden takip ettim. 3 öğrencimiz kimliği olmadığından dolayı sınava alınmayınca nüfus müdürlüğü resimler için kendisine başvurmuş. Kendisi de o saatlerde evdeymiş. Haberi alır almaz hemen dükkanını açıp öğrenci arkadaşlarımıza çok kısa sürede nüfus kağıtları için gerekli olan fotoğrafları hazırlamış. Sosyal medyada gördüğümüz kadarıyla bir çok kamu kurum özellikle polislerimiz çocuklarımıza yardım durumunda hemen seferber olmuşlar.İlimizde de böyle bir örneği görünce arkadaşımızı kurumumuza davet ederek, kendisine bir kahve ısmarladık ve teşekkür ettik. Bu güzel davranışından dolayı öğrencilerimiz adına kendisine tekrar teşekkür ediyorum.” Dedi.

Fotoğrafçı Tuncay Çuhadar ise olayı şu şekilde aktardı; “ Cumartesi günü evimdeyken gelen bir telefon ile 3 arkadaşımıza biyometrik fotoğraf çekilmesi gerektiğini söylediler. Zamanla yarıştığımız için hemen telefon ile Amasya Emniyet Müdürlüğünden izin aldım ve tereddüt etmeden dükkanımı açtım. 3 dakikada kendilerine fotoğrafları hazırlayıp verdim. Öğrencilerimizi sınava yetiştirmenin mutluluğunu sosyal medyadan paylaştım ve Milli Eğitim Müdürümüz beni makamına davet ederek burada teşekkür etti. 35 yıllık meslek hayatımda çok evlilik gördüm, düğün çektim. Çok mutluluklara şahitlik ettim. Fakat bunun mutluluğu bambaşka.” Dedi.

Ferhat TUTAK

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2020, 18:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zübeyde Komaç
Zübeyde Komaç - 2 hafta Önce

Emeğine sağlık Tuncay bey evet
Böyle bir yardımın mutluluğu tarifsiz

Metin
Metin - 2 hafta Önce

Yakışanı yapmış
Teşekkürler
Bundan sonraki yaşamında
Ve
Meslek hayatında
Sonsuz başarılar diliyorum kardeşim

Mehmet Özata
Mehmet Özata - 2 hafta Önce

bize böylesi yöneticiler lazım, helal kardeşim

SIRADAKİ HABER