banner171

Reina katliamcısı hakkında karar verildi!

Yılbaşı gecesi Ortaköy'de bulunan ünlü eğlence mekanı Reina'da gerçekleştirilen terör saldırısının faili Abdülkadir Masharipov sorgusunun ardından tutuklandı.

Reina katliamcısı hakkında karar verildi!

İstanbul Ortaköy’de bulunan Reina isimli gece kulübünde yılbaşı gecesi gerçekleştirilen terör saldırısının faili olan Abdülkadir Masharipov bugün İstanbul 11. Sulh Ceza Hakimliği tarafından sorgulandıktan sonra tutuklandı.

Reina’da gerçekleştirdiği saldırı ile 39 kişiyi öldüren DEAŞ terör örgütü üyesi Aldülkadir Masharipov saldırıdan 16 gün sonra yakalanmıştı. Esenyurt’ta bir örgüt evinde saklandığı tespit edilen Masharipov, yapılan dev operasyonla gözaltına alındı.

Reina Saldırganının Tutuklandığı Açıklandı

16 Ocak tarihinde yakalanan ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Masharipov’un OHAL nedeniyle 30 güne çıkartılan gözaltı süresini doldurmak üzere olduğu belirtildi. Perşembe günü dolacak gözaltı süresinin ardından Masharipov’un tutuklanacağı açıklandı.

Gözaltı süresinin dolmasına birkaç gün kalan Reina saldırganının bugün Çağlayan Adliyesine getirildiği ve savcı karşısına çıkartıldığı belirtildi. Savcı karşısında ifade veren saldırganın tutuklanmasına karar verildiği belirtildi.

Sorgu Odasına Polisler de Alınmadı

Reina Saldırganı Masharipov’un sorgusunun Sulh Ceza Hakimliğinde gerçekleştirildiği belirtilirken, 6. Katta bulunan hakimliğe polisler de dahil kimsenin girişine izin verilmediği ve katın güvenlik bariyeri ile kapatıldığı ifade edildi.

Abdülkadir Masharipov’un silahlı terör örgütüne üye olmak, nitelikli şekilde birden fazla kişiyi öldürme, sayı ve nitelik bakımından vahim olan silah taşıması, vahim silaha ait mermileri üzerinde bulundurmak suçlarından tutuklanmasına karar verildiği ifade edildi.

Reina katliamcısı Abdülkadir Masharipov’un eşi arina masharipov’un da 2011 yılında Rusya’da DEAŞ örgüt üyesi olması nedeniyle tutuklandığı öğrenildi.

Dicle SALDIRAN

Ajans05 gündemde gelişmeleri takipçilerimize en hızlı şekilde aktarmak ve doğru haber ulaştırmak ilkemizdir.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER