Rusya, yanlışlıkla Türk askerlerini vurdu; 3 şehit!

bu akşam saatlerinde Suriye'nin El Bab bölgesinden kahreden bir haber geldi. Rusya'ya ait bir savaş uçağının yanlışlıkla içinde Türk askerlerinin bulunduğu binayı vurduğu öğrenildi. Yaşanan korkunç olayda 3 askerimiz şehit oldu.

Rusya, yanlışlıkla Türk askerlerini vurdu; 3 şehit!

Rusya, tüm Türkiye’yi kahreden bir hataya imza attı. Fırat kalkanı Operasyonu kapsamında Suriye’nin El Bab bölgesinde bulunan Türk askerlerinin olduğu bina yanlışlıkla Rus savaş uçaklarınca bombalandı. Saldırıda enkaz altında kalan 3 asker şehit oldu.  

Yaşanan üzücü olay ile ilgili açıklama Türk Silahlık Kuvvetleri’nden geldi. TSK’dan yapılan açıklamada El Bab’da bulunan DEAŞ terör örgütüne yönelik olarak gerçekleştirilen hava harekatı sırasında Rus savaç uçaklarının hedef olarak Türk askerlerinin bulunduğu bir binayı hedef aldığı belirtildi.

Binada DEAŞ Örgüt Üyelerinin Olduğunu Sanmışlar

Rus savaş uçaklarının hedef aldığı binanın bombaların hedefine olduğu belirtilirken, binada bulunan Türk askerlerinin enkaz altında kaldığı ve 3 askerin şehit olduğu, 1’i ağır 11 askerin ise yaralandığı belirtildi.

Yaşanan bu talihsiz olayın ardından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı aradığı ve yaşanan hatadan dolayı üzüntülerini bildirdiği öğrenildi.

Şehitler Gaziantep’e Getirildi

Yaşanan hatadan dolayı şehit olan 3 askerin naaşının Gaziantep’e getirildiği ve polis eskortu eşliğinde Gaziantep Adli Tıp Kurumu’a kaldırıldığı belirtildi. Şehitlerin cenazelerinin yarın düzenlenecek törenin ardından memleketlerine gönderileceği öğrenildi.

Aynı saldırıda yaralanan 11 askerin ise hastanede tedavi altında bulunduğu belirtildi. Askerlerin iyileşmesi için olağanüstü çaba sarf edildiği belirtilirken, yaralı askerlerden bir tanesinin durumunun kritik olduğu da gelen bilgiler arasında yer aldı.

Rusya’nın gerçekleştirdiği büyük hatanın ardından iki ülkenin arasında yaşanacaklar ise şimdiden merak konusu oldu.

Dicle SALDIRAN

Ajans05 gündemde gelişmeleri takipçilerimize en hızlı şekilde aktarmak ve doğru haber ulaştırmak ilkemizdir.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER