Şehidin ailesi ikinci evladını da kaybetti

Amasya'nın Suluova ilçemizde yaşayan ve ikiz olan oğullarından Mustafa Bilgili PKK'lı teröristlerce şehit olmuştu. Bilgili ailesi şehidin ikiz kardeşi Ramazan Bilgili'yi de trafik kazasında kaybetti. Ailesi ölüm haberini hac vazifesi için gittiği Suudi Arabistan'da aldı.

Şehidin ailesi ikinci evladını da kaybetti

Amasya'nın Suluova ilçesinde yaşayan ve bir yıl önce Diyarbakır-Bingöl karayolunda PKK'lı teröristlerce yola yerleştirilen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu ikiz oğullarından Mustafa Bilgili (21) şehit düşmüştü. Bilgili ailesi şehidin ikiz kardeşi olan Ramazan Bilgili'yi de trafik kazasında kaybetti.

Önceki gün Samsun  Kavak ilçesinde yolda karşıdan karşıya geçmeye çalışırken otomobilin çarpması sonucu yaşamını yitiren Ramazan Bilgili'nin cenazesi, Suluova 'da Yenidoğan Mahallesi'ndeki babaevine getirildi.

Ölüm haberini hacda alan ve bunun üzerine Türkiye'ye dönen anne Nilgün ve baba Recep Bilgili'yi yakınları teselli etmeye çalıştı.

- Din görevlisi olan Bilgili bir yıl arayla iki oğlunun cenaze namazını kıldırdı

Helallik alınmasının ardından, Ramazan Bilgili için Yenidoğan Camisi'nde cenaze namazı kılındı. Geçen yıl şehit oğlunun cenaze namazını kıldıran din görevlisi acılı baba Recep Bilgili, aynı vazifeyi kazada kaybettiği oğlu için de yerine getirdi.

Evli ve bir çocuk babası Ramazan Bilgili'nin cenazesi Belediye Aile Mezarlığı'nda toprağa verildi. 14 Ay önce baba olan Ramazan Bilgili oğlunun ismini şehit olan kardeşinin adını verdiği öğrenildi.

Ramazan Bilgili'nin 14 ay önce baba olduğu ve çocuğuna şehit olan ikiz kardeşi Mustafa'nın ismini verdiği öğrenildi.

Cenazeye, ailenin yakınları, Kaymakam Vural Karagül, Belediye Başkanı Fatih Üçok, Müftü Hüseyin Okuş ve vatandaşlar katıldı.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2017, 19:20

ajans05

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER