banner171

Vali Varol uyardı! Maske takmayana ceza

Amasya Valisi Dr. Osman Varol, corona virüsle mücadelede alınan yeni tedbirleri açıkladı. Vatandaşların toplu olarak bulunduğu yerlerle ilgili yeni uygulamalar başlatıldı. Maske takmayan ve 3 adım mesafe kuralına uymayanlara ceza uygulanacağını bildirdi.

Vali Varol uyardı! Maske takmayana ceza

Amasya Valisi Dr. Osman Varol, "Dışarıya çıkmak zorunda olan vatandaşlarımız için yeni uygulama başlatıyoruz. Pazar yerleri ve marketler gibi insanların toplu şekilde bulunduğu tüm alanlarda herkesin maske takması zorunlu olacaktır. Şehirimizin tamamında insan hareketliliğini azaltmak için gereken tedbirler İl Pandemi Kurulları tarafından alınıp uygulanabilecektir. Sokaklar dahil, tüm kamuya ait mekanlarda kalabalık oluşturacak şekilde asla bir arada bulunulamayacak, sosyal mesafeye en az üç adım olarak riayet edilecektir. Aksi yönde davranışlar sergilemekte ısrar edenlere gereken idari ve adli cezalar uygulanacaktır." ifadelerini kullanıldı.
Varol, "Amacımız vatandaşımıza eziyet etmek değil, hem kendi sağlığına hem onlarla temas edenlerin sağlığını güvence altına almaktır. Ülkemizde olduğu gibi şehrimizde de hayatı ne zaman normale döndüreceğimiz 83 milyon olarak bizim elimizdedir. Aksi halde bugün üzüntüyle takip ettiğimiz kimi ülkelerin durumuna düşmemiz kaçınılmazdır. Milletimize güveniyoruz. Bu içi boş bir söz değildir. Attığımız her adımda bunun tezahürlerine şahit olabiliyoruz." dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2020, 10:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tufan kocabaş
Tufan kocabaş - 2 ay Önce

Önce millete maske verseydiniz keske show bitti

Muhammed Kocaoğlu
Muhammed Kocaoğlu - 2 ay Önce

polis bizi durdurup rutin kimlik kontrolü yaptı arkadaşlar mesafe kurallarına uyalım dedi varmı abi bi sıkıntı dedik yok kardeşim devam edebilirsiniz dedi 1 ay sonra saat ve tarih te 15 Mayıs gece 00:00da disarda olduğumuz belirtilmiş ve cezai işlem uygulanmıs nerde uyarı ve biz o saatte dışarda değildik

Mehmet koç
Mehmet koç - 2 ay Önce

Merzifonda katı şekilde uygulansa kimsenin umrunda değil inanın