banner171

Yedi Alemde Bir Çoban Gönüllerin Sultanı Serçoban

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın seçim vaatleri arasında yer alan ‘Yedi Alemde bir Çoban, Gönüllerin Sultanı Serçoban’ projesi çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Yedi Alemde Bir Çoban Gönüllerin Sultanı Serçoban

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde 100 yıla 100 proje hedefiyle çıkan ve halkın teveccühüyle 1 Nisan sabahı Amasya Belediye Başkanı olarak göreve başlayan Mehmet Sarı’nın seçim vaatleri arasında yer alan ve önemsediği projeler arasında bulunan ‘Yedi Alemde Bir Çoban, Gönüllerin Sultanı Serçoban’ projesi son aşamasına geldi.

Yedi Alemde Bir Çoban, Gönüllerin Sultanı Serçoban projesine bismillah diyerek başladıklarını söyleyen Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Serçoban şehrimizin büyük evliyalarından birisidir ve insanlarımızın ve bölgemizin ziyaret ettiği yerlerden olduğu gibi, yaz sezonunda da ailelerin piknik yapmak için sürekli kullandıkları bir mesire alanıdır. Bu bölgenin en büyük özelliği doğanın güzellikleri içerisinde sağladığı temiz havası ve Serçoban evliyamızın vermiş olduğu huzurdur. Böylesine önemli bir yere ona layık bir çalışma sürdürüyoruz. Onun için ekiplerimiz gece-gündüz çalışmalarını sürdürüyorlar. Bu bölgemizi gönüllere hitap ettiği gibi, dillere destan bir yer haline getirmek istiyoruz. Çalışmalarımızın tamamlanması ile hemşehrilerimiz ve çevre illerden gelen vatandaşlarımız serçoban evliyamızı daha modern, temiz bir alanda ziyaret etme ve piknik yapma imkanı bulacak.Yakın zamanda tamamlamayı hedeflediğimiz alanımızda, türbe bakımı, yeni kesimhaneler, tuvalet, şadırvan, yürüyüş yolları ve çocuk oyun alanları yer alacak.


Ferhat TUTAK

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2020, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER