İran Suriye’de saf dışı bırakılmalı!

Biliyorum imkânsız gibi şu esnada. Çünkü her devir İsrail’e ABD’ye karşı daha önce meydan okuyan İran bugün bakıyorsunuz siyonizmin kucağına düşümüş. Ben de işimi görüyorum diyor İran, onlar da beni desteklemek zorunda hem Irak’ta hem de Suriye’de, eğer Müslüman sunni kanı dökmek istiyorlarsa.

Hatırlar mısınız bilmem halkın büyük çoğunluğunun desteğiyle başa gelen Ahmedi Nejat her ne hikmetse iki dönem seçildikten sonra saf dışı bırakıldı belki beş dönem de seçilirdi, çünkü halka hitap eden bir yaşam tarzı ve felsefesi vardı. Hemen hemen her köye ofis açıp halkın sorunlarıyla uğraşırdı. Her BM toplantısında İsrail’e Avrupa’nın yaptıkları zulümlere değinirdi, tepkilerle salon boşaltılırdı..

Şimdi geçti o zamanlar, şimdi işini gören, hiçbir zaman Hristiyanlarla savaşmayacağız diyen bir İran var. Hoş kimse git savaşta demiyor. Ama tahliye edilen yaralıların konvoyuna sniper’larla ateş açmakta neyin nesi? Siyonist Yahudi askerini solda sıfır bıraktın İran, bu kadarını sana saf temiz niyetlerle sevgi besleyen hiçbir Müslüman beklemezdi, ağzından köpükler akan saldırgan bir köpeğin intikamı var İran'da kurşunlarken bebekleri!

Arap ülkelerinde baskın bir şii karşıtlığı vardı ama Türkiye’de o derece değildi, şüphesiz bu son hamleleri hepimizi şaşkına çevirdi, Hristiyan Rusya yardım konvoyu için destek verirken sözde ‘müslüman’ İran’a kana susamış, belki bugünü de görmek gerekiyordu, gerçekten gerçekleri anlayabilmek için. Biz ki ABD İran’a Nükleer silah yapıyorsunuz diye baskın yaptığında zamanında, Ahmedi Nejat iktidarını düşürmek için İran’daki muhalefet olan Yeşiller’i destekleyerek Gezi vari bir provakasyonla karşılaşıp onlarca insan öldürüldüğünde biz İran diyorduk, yapmayın etmeyin diyorduk. Biz Anadolu insanı hep böyle saf, ümmetçi, yardımsever, misafirperver ve asalet timsali olduk, evet hep öyle olduk ki bugün de bunu kanıtlıyoruz. Bundandır ki, konvoylarımız yolda, ölümüne Halep’e yol açın diyoruz.

Bizim kanıtladığımız buyken İran’ın kanıtladığı bu katliamlarının önüne geçmek Suriye Savaşı’nın kaderinin değişmesinde etkili olacak olan bu İran faktörünün ortadan kalkması lazım. Yoksa bu savaş bitmez aksine zalimin zaferiyle sonuçlanır. Zaten şii milisler ve Rusya gelmeden önce Esad direnişi bitmek üzereydi.

Halep alındıktan sonra şüphesiz büyük bir moralle diğer yerlerde de daha aktiv olacaklardır. Bir şekilde Rusya ile anlaşmak gerekiyor, maalesef geri kalan İslam alemi uyurken bundan başka çare yok.

En az tavizle bunu başarmak lazım. Irak için şii egemenliğinin diskalifiye şansı şu saatten sonra biraz zor, çünkü kadrolar, ordu Maliki döneminde iyi bir yapılanmayla hakimiyet sağlamış durumda, ama Suriye için belki bir şans vardır. İran yalnız değil, arkasında onu destekleyen Siyonizm’den başkası değil.  

YORUM EKLE