Kaygan Zemin

Gün geçmiyor ki yeni bir haberle uyanmayalım. Her gün yeni bir gelişme bir diğerini aratacak şekilde. Bir bakmışsınız, Daeş Türkiye ile savaşmaya fetva vermiş, sonra bir bakmışsınız şii gruplardan aynı fetva çıkmış, diğer taraftan İbadi kendini bağımsız bir ülke ve onun başbakanı sanıp Abd‘nin emriyle Türkiye ye posta koymaya başlamış, ardından Esad‘ta aynı cesareti İran‘dan ve  Rusya’dan alarak başlamış bağımsız devlet havalarına girmeye ve sanki sayıları 7000‘i bulan silahlı muhalif gruplar, Daeş ve Pyd’yle başedebilmişken bir de Türkiye’ye diş bilemeye, öbür taraftan Fetö yakında özgürüz ve herkes yaptığının hesabını verecek babında tehditlerle karşımıza çıkarken boş durmayan Pkk terörü ve onlardan da aynı zırvalar...

Diğer taraftan Abd sözcülerinin hergün farklı açıklamalarıyla Türkiye’yi içten içe uyarıları, İran’ın hainliği, Rusya’nın sinsiliği ve Avrupa ülkelerinin vize ve Eu ve birçok konuda yaptıkları saldırılar.
Biz ve yanımızda Rabbin yardımı bir tarafta şeytan ve dostları gördüğünüz gibi diğer tarafta. Öyle bir kaygan zemin ki her an herşeyin olabileceği bir sabaha uyanmak gibi.

Ne Daeş bitirilmeyecek bir terör ne de Pyd veya şii teröristler. Emperyalist güçler ve bunların uşakları senaryoyu iyi kurgulamaya çalışıp Türkiye’yi nerden köşeye sıkıştıracaklarını çabalıyorlar devamlı.
Rusya Esad’ı sıkıştırıp Türkiye’yi köşeye almaya çalışıyor şu ara, Abd de Ibadi’yi kullanarak yapıyor bunu. İslam Ülkeleri de uyuyor.

Ya bizim çizgimizde yer alırsınız ya da sizi böyle uşaklarımızla tehdit eder gerekirse vurmalarını sağlarız diyorlar. Ama Devletimiz Daeş ve sınır içi ve dışındaki Pkk ile mecburen vermek zorunda olduğumuz mücadeleye devam ediyor. Bunlardan vazgeçmemiz bizim için bir lüks şuan. Bundan vazgeçirmeye çalışanlara karşı dik durmamızda farz. Çünkü mesele ne Irak, ne Daeş, ne de Esad sen hala anlamadın mı?

 
YORUM EKLE