Havza'da Yaz Kur'an kursları açıldı

Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl "Kur'an ayında Kur'an öğreniyorum " sloganıyla düzenlenen yaz Kur'an kursları, Havza'da da başladı.

Havza'da Yaz Kur'an kursları açıldı

Diyanet İşleri Başkanlığınca bu sene "Kur'an ayında Kur'an öğreniyorum " sloganıyla düzenlenen yaz Kur'an kursları, Havza'da da başladı.

İlçede yaz Kur'an kurslarının başlaması bundan dolayı Kevser Camisi'nde merasim düzenlendi.

Havza Müftüsü İlyas Akyazı, burada yaptığı konuşmada, kursların sevgi temasıyla açıldığını söyledi.

Kursların 18 Ağustos'a kadar süreceğini belirten Akyazı, "Bu sene kurslarımıza 3 bin bireyin kaydolmasını bekliyoruz. İlçe merkezi ile kırsal mahallelerimizde 120 kurs açıldı. Bu sene ilk kez, kurslar arasında Kur'an-ı Kerim ve dini bulgular konularında müsabaka düzenlenecek. İlçe birincileri, bizleri il müsabakasında temsil edecek." dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Spor Genel Müdürlüğü arasında oluşturulan protokol kapsamında kurslara devam eden çocuk ve gençlere haftanın belirli günleri spor eğitimi de verileceğini belirten Akyazı, "Kursların aileler ve çocukları amacıyla iyilik ve güzelliklere vesile olacağı inancındayız. Yaz tatilinde çocuklarımız ulu dinimiz İslam'ı, mübarek kitabımız Kur'an-ı Kerim'i ve peygamberimizin ahlakını öğrenecek." diye konuştu.

Programın sonucunda öğrencilere, dini kitaplar dağıtıldı.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2017, 19:14

ajans05

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER