Nagehan Alçı'nın ruhuna EL FATİHA...

Nagehan Alçı, bugünkü köşe yazısında ''Atatürkçü geleneğin adeta öldüğünü'' savunarak, ''Özünde Batıcı ve Batılılaşmacı bir ideoloji olan Atatürkçülüğün ruhuna El Fatiha okuyabiliriz.'' dedi. 
(Babaannem):Huşttttttt köpek derdi haddimizi aşınca (allah rahmet eğlesin) ben babaannemden aklım ermezken yaşım küçükken bile Nagehan Alçı kadar duymadım bu lafı. Şimdi Emin’im aklı başında herkes özellikle yaşam hakkını seçme ve özgürlük ve daha nice haklarını ATATÜRK sayesinde almış insanlar bir gayret 
HUŞŞŞŞŞŞTTTT KÖPEK demişlerdir bu meczupa... 
Sen kimsin bire meczup (kadın) sana yazabilme ,düşündüklerini konuşabilme (hatta düşünebilme )hakkını veren dünya nın hayranlıkla gıptayla baktığı ATA mın senin tabirinle aslında öyle değil ama özünde batılı batılaştırmacı dediğin ideolojisi tarih olacakmış.

Önce şunu söylemek istiyorum; Biz kadın olarak haklarımızı Türkiye’de kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilmesi ile elde ettik. Bizden 11 yıl sonra İtalya ve Fransa, 36 yıl sonra ise İsviçre; anayasalarına kadınlara seçme ve seçilme hakkı verdi. Batılı ne demek ?
Savaş sonrası olmayan imkan olmayan güç yorgun ülke ile cumhuriyet kuruldu.
Bunların tümünü biliyorsun daha da fazlasını biliyorsun ama idrak yeteceğin başka çalışıyor. Yorumların ve söylemlerin öylesine bayağı ve çirkin ki, açıkca ben ruhumu üç kuruşluk hayat zevklerine sattım diye bağırıyor yazıların... 
Ama seni kınamıyorum.

Senden korkumdan değil, İNSAN KINADIKLARINI YAŞAMADAN ÖLMEZMİŞ SÖZÜNDEN...
Sadece senden kadın olarak utanıyorum...

Saygılarımla...

YORUM EKLE