banner192
banner188

Eşek sütü kansere iyi geliyor mu?

Son günlerde gündemde olan konulardan birisi eşek sütünün kansere iyi geldiği yönüne oldu. Bu konuda uzmanlardan açıklama geldi.

Eşek sütü kansere iyi geliyor mu?

Eşek sütünün kansere iyi geldiği ile ilgili iddialara uzmanlardan yanıt geldi. Son dönemde sürekli olarak ortaya atılan iddia dikkatleri çekmeye başlayınca uzmanlardan gerekli açıklama geldi. Açıklamayı yapan isim Acıbadem Kayseri Hastanesi Medikal Onkoloji Uzmanı Dr. Semiha Urvay yaptı.

 Kanser olunduğu zaman olduğu kadar kansere yakalanmamak için de doğru beslenmenin çok önemli olduğunu belirten Urvay, doğru beslenmenin her şeyden önde geldiğinin altını çizdi. Urvay, kanser tedavisi sırasında da beslenmenin çok öneli olduğunu belirtirken, doğru ve sağlıklı beslenen bir kanser hastasının kemoterapi, radyoterapi ve ameliyat sırasında çok daha dayanıklı olduğunun altını çizdi.

Doğru Beslenmek Büyük Önem Taşıyor

Kanser döneminde dengeli beslenmeni önemini belirten Urvay, son günlerde eşek sütüne fazlasıyla dikkat çekildiğini ve kanserin tedavisinde büyük rol oynadığının belirtildiğini ifade etti. Eşek sütünün süt çeşitleri arasında anne sütüne en yakın süt olduğunu belirten Urvay, bu özellikleri sayesinde oldukça yararlı olabileceğini belirtti.

Eşek sütünün bir süredir başta kanser çeşitleri olmak üzere birçok hastalığın tedavisinde kullanılan bir ürün olduğunu belirten Urvay, alternatif tıp yöntemi olarak sunulan eşek sütünün tüketimi sayesinde kanser hastalarında düzelme görüldüğü ve kemoterapi sırasında yan etkileri azalttığı yönünde bazı bilgilerin yer aldığını söyledi.

Bu konu hakkında araştırmaların devam ettiğinin altını çizen Urvay, eşek sütünün ne derece faydalı olduğu ile ilgili olarak henüz yeterli bilgiye sahip olamadıklarının altını çizdi.

Dicle SALDIRAN

Ajans05 gündemde gelişmeleri takipçilerimize en hızlı şekilde aktarmak ve doğru haber ulaştırmak ilkemizdir.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER