Rıdvan Dilmen'den referandum açıklaması geldi!

Geçmişin ünlü futbolcusu, şimdilerin ise başarılı yorumcularından biri olan Rıdvan Dilmen, son günlerde kendisi hakkında yapılan yıpratıcı açıklamalara karşı sessizliğini sonunda bozdu.

Rıdvan Dilmen'den referandum açıklaması geldi!

Ünlü futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, bugün TRTSPOR kanalında yayınlanan futbolun Zirvesi isimli programa katıldı. Programda önemli konulara değinen Rıdvan Dilmen’in gündeminde yakın zamanda başlattığı kampanya ile ilgili hakkında yapılan açıklamalar yer aldı.

Rıdvan Dilmen, programda referandum ile ilgili hakkında yapılan eleştirilere cevap verdi. “Güçlü Türkiye için Evet” kampanyasını başlatan isim olduğunun altını çizen Rıdvan, kampanyaya başlamadan önce 5 arkadaşına telefon ettiğini ve destek istediğini söylerken arkadaşlarından 4 tanesinin destek vereceğini söylediğini birinin ise katılmak istemediğini ifade etti.

Ben kimseyi Zorla Kampanyaya Dahil Etmedim

Referandum ile ilgili bir kampanya hazırladığını ancak bu konuda kimseyi zorlamadığını belirten Rıdvan Dilmen, sadece kendisine destek veren arkadaşları ile kampanyayı gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi.

Babasının eski bir İşçi Partili olduğunun altını çizen Dilmen, küçüklüğünde hep bildiri dağıttığını ve sosyal demokrat olduğunu belirtirken, bu durumun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı sevmesi için bir engel olmadığını vurguladı.

Hem Cumhurbaşkanı’nı Hem Atatürk’ü Seviyorum

Atatürk’ü çok sevdiğini belirten Rıdvan Dilmen, hem Atatürk’ü hem de Erdoğan’ı sevmesinin neden tuhaf karşılandığını anlamadığını söylerken, Nazım Hikmet’in şiirlerini de çok sevdiğini ve bütün şiirlerini okuduğunu sözlerine ekledi.

Hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili söylenen sözlere de cevap veren Dilmen, Erdoğan’dan hiçbir şekilde çıkarının olmadığını söylerken, bu iddialarda bulunanlardan belgeli kanıt istemeyi de ihmal etmedi. Dilmen, Allah’tan başka kimseye verecek hesabı olmadığının altını çizerken, referandumda “Evet” oyu kullanacağını da tekrarladı.

Dicle SALDIRAN

Ajans05 gündemde gelişmeleri takipçilerimize en hızlı şekilde aktarmak ve doğru haber ulaştırmak ilkemizdir.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER