banner192
banner171

Adil kullanım kotası kaldırılıyor!

Milyonlarca kişinin büyük merakla beklediği internet adil kullanım kotası ile ilgili haber geldi. Açıklamayı Ulaştırma Denizcilik ve haberleşme Bakanı Ahmet Arslan yaptı.

Adil kullanım kotası kaldırılıyor!

İnternet kullanıcılarının uzun süredir merakla beklediği adil kullanım kotası ile ilgili beklenen açıklama geldi. Açıklamayı yapan isim Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan oldu. Ahmet Arslan, adil kullanım kotası ile ilgili verdikleri kararı açıkladı.

Ahmet Arslan, İnternet günü kapsamında BTK tarafından düzenlenen etkinliğe katıldı. İnternetin günümüzün en önemli ihtiyaçlarından ve son 100 yılın en büyük icatlarından biri olduğunu belirten Arslan, Türkiye’nin internet kullanımı konusunda dünyanın zirvesinde yer aldığını belirtti.

İnternet Adil Kullanım Kotası Kalkacak mı?

İnternet kullanıcılarının en büyük sorunlarından biri olan adil kullanım kotası ile ilgili de açıklamada bulunan Arslan, vatandaşların bir süredir adil kullanım kotasının kaldırılması yönünde talepte bulunduğunu ve bu konuda gerekli adımların atıldığını söyledi.

Adil kullanım kotasının kaldırılması ile ilgili çalışma başlatıldığını belirten Arslan, Mayıs ayından itibaren kotanın kademeli olarak kaldırılmasına başlanacağını açıkladı. Bu işlemin 2018 yılı sonuna kadar devam edeceği belirtildi.

Gece Kullanımları Kotadan Düşmeyecek

İnternet kullanıcılarının adil kullanım kotası tamamen kalkana kadar da bazı kolaylıklar sağlayacaklarını ifade eden Arslan, bu kapsamda süre dolana kadar gece kullanılan internetin kotadan gitmeyeceğinin de altını çizdi.

Adil kullanım kotası, internet kullanıcılarının yoğun şekilde veri tüketimi yaptıkları dönemde meydana gelebilecek olan teknik sorunların engellenmesi ve verimin kalitesinin düşmesini engellemek için hazırlanmış bir uygulama olarak biliniyor. Bu uygulamanın kısa bir sürede sona ermesi bekleniyor.

Dicle SALDIRAN

Ajans05 gündemde gelişmeleri takipçilerimize en hızlı şekilde aktarmak ve doğru haber ulaştırmak ilkemizdir.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER