banner192
banner188

Samsung, Donald Trump'ı sevindirecek haberi verdi

Donald Trump'ın ABD'de kurulacak teknoloji fabrikası isteğine Samsung'dan olumlu cevap geldiği öğrenildi.

Samsung, Donald Trump'ı sevindirecek haberi verdi

ABD başkanı Donald Trump, henüz seçi arifesindeyken sürekli teknoloji devlerini ABD’de görmek istediğini dile getiriyordu. Teknoloji devlerine ait fabrikaların genel olarak Çin’de olmasından dolayı rahatsızlığını her fırsatta söyleyen Trump, sonunda amacına ulaştı.

Teknoloji devlerinden biri olan Samsung Electronics, Trump’ın bu çağrısına ilk cevap veren firma oldu. Samsung’un ABD’de bir ev cihazları fabrikası açmaya hazırlandığı belirtildi. Samsung’un bu kararı ile ilgili açıklama Perşembe günü Reuters tarafından verildi.

Trump Karardan Dolayı Çok Mutlu Oldu

Reuters’dan yapılan açıklamada Samsung’un Trump’ın talebi üzerine ev cihazları üzerine bir fabrika kuracağı belirtirken, kurulacak fabrikanın ne boyutta olacağı ve ne üreteceğinin tam olarak belli olmadığı ifade edildi.

Samsung’un aldığı bu kararda asıl nedenin Trump’ın sürekli olarak tehditlerde bulunması ve teknoloji devlerine yaptığı baskılar olarak gösterildi. Bilindiği gibi ABD’nin bünyesinde çok daha fazla üretim yapılması ve vatandaşlarının işe alınması konusunda birçok firmaya baskı uyguluyordu.

Sosyal Medya Hesabından Teşekkür Etti

Trump’ın tehdit ve zorlamalarının ardından ilk olarak General Motors’dan bir açıklama gelmiş ve firma Ocak ayında Meksika’da bulunan iş gücünün bir kısmını ABD’ye taşıyacağını açıklamıştı. Ardından dünyanın en büyük alışveriş sitesi olan Amazon’dan bir açıklama gelmiş ve şirket ABD’de 100 bin adet yeni iş yaratacağını söylemişti.

Bu iki firmanın ardından bir ev aletleri fabrikası açacağını duyuran Samsung’a sosyal medya hesabından seslenen Trump, “Teşekkürler @Samsung Sizi ağırlamaktan mutlu oluruz” şeklinde bir mesaj paylaştı.

Dicle SALDIRAN

Ajans05 gündemde gelişmeleri takipçilerimize en hızlı şekilde aktarmak ve doğru haber ulaştırmak ilkemizdir.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER