banner192
banner188

Steam üzerinden Windows 10 kullanımı azaldı

Microsoft'un son işletim sistemi olan Windows 10'a yönelik yoğun ilgi olsa da Steam'dan gelen haber, bu ilginin oldukça azaldığı yönünde oldu.

Steam üzerinden Windows 10 kullanımı azaldı

Microsoft’un son işletim sistemi olan Windows 10 ilk günden beri büyük ilgi görmeyi başardı. Bilgisayar kullanıcılarının büyük çoğunluğu bu sisteme geçerken, son dönemde dünyanın en büyük oyun sağlayıcı servisi olan Steam’de kullanıcı sayısının azaldığı belirtildi.

Steam tarafından kullanıcıları ile ilgili olarak her ay düzenli olarak hazırlanan raporda ilginç sonuçlara ulaşıldı. Microsoft’un son işletim sistemi olan Windows 10’un Steam üzerinden kullanımı ilk çıktığı dönemde oldukça yüksekti. 17 aylık dönemde Steam kullanıcılarının %50’lik kısmının Windows 10 kullanıcısı olduğu belirtildi.

Steam Araştırmasında İlginç Sonuçlar Çıktı

Steam kullanıcıları ile ilgili hazırlana son aylık raporda Windows 10 kullanıcılarının sayısında gerileme olduğu kaydedildi. Yapılan açıklamada Steam kullanıcılarından %49,67’sinin Windows 10 kullanıcısı olduğu belirtilirken bu sayının %0,68 oranında bir azalma anlamına geldiği ifade edildi.

Elde edilen verilerde Windows 10 kullanıcılarının %48,49’luk kısmının 64 bit işletim sistemi sürümünü, %1,17’lik kısmın ise 32 bit işlerim sistemi sürümünü kullandığı ifade edildi.

Windows 7 ve Windows XP Kullanıcılarının Sayısı Arttı

Steam tarafından hazırlanan raporda kullanıcıların artık daha çok Windows 7 ve Windows XP kullandığı belirtildi. Bu işletim sistemlerinin çok daha eski olduğunun altını çizen Steam, kullanıcıların ısrarla vazgeçmek istemediklerini de belirtti.

Steam tarafından açıklanan bu düşüş oranı çok ciddi bir sorun gibi görünmese de Microsoft’un tedbir amaçlı bazı hazırlıkları içerisinde olduğu öğrenildi.  

Dicle SALDIRAN

Ajans05 gündemde gelişmeleri takipçilerimize en hızlı şekilde aktarmak ve doğru haber ulaştırmak ilkemizdir.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER