banner192
banner188

Whatsapp'tan beklenen güvenlik özelliği geldi

Kısa bir süre önce uçtan uca şifreleme özelliğini getirerek konuşmaları korumaya almayı amaçlayan Whatsapp, yeni güvenlik sistemi olan çift aşamalı doğrulama sistemini kullanıma soktu.

Whatsapp'tan beklenen güvenlik özelliği geldi

Anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, kullanıcılarının daha güvenli sohbet etmesi için yeni güvenlik önlemleri hazırladı. Bir süre önce uçtan uca şifreleme sistemini getiren Whatsapp, bu sefer de kullanıcılarına iki aşamalı doğrulama sistemini getirdi.

Bu uygulama ile birlikte kullanıcıların uygulamaya giriş yapması da daha zorlaşacak gibi görünüyor. Bu özelliği aktif etmek de tamamen kullanıcıların elinde. İki aşamalı doğrulama sistemi için kullanıcıların yapması gereken ise Ayarlar>Hesap>İki Aşamalı Doğrulama>Aktif Et adımlarını takip etmek olacak.

İki Aşamalı Doğrulama Sistemi Kullanımı

Gerekli adımları izledikten sonra kullanıcıların istenen 6 haneli kodu girmesi gerekiyor. Belirlenen kodun girilmesinin ardından özellik kullanıma hazır hale geliyor. Tüm bu işlemlerin sonrasında kullanımı başlayan iki aşamalı doğrulama sistemi telefonun değiştirilmesi ya da  Whatsapp’ın yeniden kurulması ile değişmiyor.

İki Aşamalı Doğrulama Sistemi Her Zaman Kullanılabilir

Bu özelliğin telefona bir kere ayarlanması ve 6 haneli kodun girilmesi yeterli oluyor. Telefonun değiştirilmesi ya da Whatsapp’ın yeniden kurulması halinde kullanıcıdan belirlenmiş 6 haneli kod isteniyor.

Bu kodun girmesi halinde sistem tekrar kullanılmaya devam ediyor. Kullanıcının koyduğu 6 haneli kodu unutması durumunda bir hafta süre ile sistemi kullanamayacak. Bir haftanın sonunda ise tüm bilgiler sıfırlanacak ve kullanım başa dönmüş olacak.

Şifre unutma durumunda Whatsapp’a verilen bir e – mail adresi de şifrenin kurtarılması için yeterli oluyor. Özelliğin kısa sürede tüm Whatsapp kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

Dicle SALDIRAN

Ajans05 gündemde gelişmeleri takipçilerimize en hızlı şekilde aktarmak ve doğru haber ulaştırmak ilkemizdir.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER