banner171

Xiaomi kendi işlemcisini üretme kararı aldı

Akıllı telefon teknolojisinin önemli markalarından biri olan Xiaomi, önemli bir adım attı. Markanın kendi işlemcisini üretme kararı aldığı ifade edildi.

Xiaomi kendi işlemcisini üretme kararı aldı

Teknolojinin devlerinden biri olan Xiaomi, büyük bir adın atmaya karar verdi. Mobil cihazlar konusunda en iyi işlemci üreticisi olan Qualcomm ve TediaTek’e rakip olmaya hazırlanan Xiaomi, kendi işlemcisini hazırlayacağını ifade etti.

Üretildiği ülkede her gün biraz daha popüler bir marka olmaya başlayan Xiaomi, bu başarısını daha da artırmak için bazı yollar denemeye başladı. Verdiği her hizmette başarılı olan teknoloji devi, bu sefer işlemci sektörüne adım atma kararı aldı.

Xiaomi Kendi İşlemcisini Üretecek

Son dönemde ürettiği akıllı telefonlarla büyük beğeni toplamaya başlayan hatta satış rekoru kıran Xiaomi, kısa bir süre önce tablet ve akıllı saat üretimine de başladı. Bu alanda çıkardığı ürünlerle başarısını katlayan teknoloji devi, bu sefer de işlemci üretimi konusunda bir adım attı.

İşlemci konusunda da bazı çalışmalar gerçekleştiren markanın, bundan sonra çıkaracağı telefon modellerinde kendi işlemcisine yer vereceği belirtildi. Kendi işlemcisi ile çok daha güçlü bir yapıya ulaşmayı bekleyen Xiaomi’nin bundan sonra kendi işlemcisi bulunan akıllı telefonları satışa çıkartacağı ifade edildi.

Yeni Telefonda kendi İşlemcisini Kullanacak          

Xiaomi’nin yeni akıllı telefonunda kendi işlemcisini kullanacağı belirtilirken, bu telefonun hangisi olacağı ile ilgili ise henüz bilgi bulunmadığı ifade edildi. Yeni çıkacak olan işlemci için bir isim de düşünüldüğü belirtilirken, bu ismin “Pinecone” olduğu da açıklandı. Markanın işlemcisi şimdi büyük merakla bekleniyor.

YORUM EKLE